PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka

Devatenáctka vstoupila do sezony remízou

19. 8. 2013 | Redakce

Devatenáctka vstoupila do sezony remízou

Remízou 2:2 skončilo první utkání České fotbalové ligy staršího dorostu. Soupeřem naší devatenáctky byl tým Táborska, který jsme přivítali na hřišti stadionu Přátelství na Strahově.

2. kolo, sobota 17. 8. 2013, 10:15, Přátelství
TáborskoTáborsko

Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Komárek, Šupina, Bezděk (83. Komárek) – Bezpalec, Troníček, Vrkoč (71. Farkaš) – Kolařík (83. Bohánek), Gajecký, Beneš (65. Petrák).
Branky: 30. Vrkoč (Gajecký, Troníček), 88. Farkaš (Petrák, Bohánek) - 63. (TAO), 71. (TAO).

Jako první zahrozili v 11. minutě hosté, kdy po rychlém protiútoku míč olízl zadní tyč. V dalším průběhu prvního poločasu jsme však postupně zvyšovali převahu a tempo zápasu diktovali my. V 28. minutě rozhodčí nejprve neuznali Gajeckému gól pro těsný ofsajd, o dvě minuty později nás však po akci na jeden dotek poslal do vedení Vrkoč. Do poločasu jsme si pak vytvořili dvě dobré a dvě stoprocentní brakové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Druhý poločas začalo aktivněji Táborsko a po dvou šancích tu třetí proměnili chytrým lobem po našem nedůrazu v osobním souboji. Branka nás ještě více utlumila a po osmi minutách šli hosté zaslouženě do vedení po pěkné individuální akci Bosnyaka, který vstřelil svou druhou branku. Oživení do naší hry přinesla střídání v závěru. Hosté se v závěru snažili udržet výsledek i za cenu častého polehávání, nám se však podařilo vyrovnat po důrazu v pokutovém území, kdy Petrákovu střelu dotlačit do branky Farkaš. Ihned po rozehrávce jsme znovu získali míč a po průnikové přihrávce šel z boku sám na branku Bohánek, v dobré šanci však minul.

Tomáš Kulvajt hodnotil utkání s Táborskem: "O lepší výsledek jsme nejspíš přišli v závěru prvního poločasu, kdy jsme po vedoucí brance promarnili dvě stoprocentní tutovky a neodskočili soupeři větším brankovým rozdílem. Druhý poločas hosté zvýšili aktivitu, nám se naopak nedařilo déle držet míč a Táborsko zaslouženě skóre otočilo. Kluci však v závěru opět ukázali charakter. Tlačili se za vyrovnáním, které nakonec dvě minuty před koncem přišlo a v závěru jsme dokonce sahali i po vítězství. Vzhledem k průběhu zápasu však byla remíza zasloužená."