FK Litvínov

2:2

(2:1)

28. kolo, Starší dorost U19 2012/13

Sestava hosté: Gajecký - Klár, Begič, Filip, Bezděk - Bartůněk, Hrazdíra, Troníček - Steinocher (60. Tetour), Toman, Gajecký.

• Branky: 27., 33. Litvínov - 18. Gajecký (Bartůněk, Steinocher), 55. Hrazdíra.
V těžkých podmínkách odehrály týmy Dukly a Litvínova duel předposledního kola soutěže. V něm remizovala naše devatenáctka 2:2, díky střelám Gajeckého a Hrazdíry.

Hodnocení trenéra Hynka: "Před utkáním jsme čelili rozhodnutí, zdali hrát za velmi silného větru a deště a obě strany se po zvážení všech okolností dohodli, že utkání odehrajeme. První půli jsme hráli proti větru a dlouho jsme vše zvládali velice dobře. I rozehrávku od branky, která byla velmi náročná. Dali jsme poměrně brzy branku a měli ještě dvě příležitosti, ale podmínky byli pro oba týmy opravdu velice náročné. Ve 27. minutě jsme jedenkrát rozehru nezvládli a pozdním dostoupením k hráči soupeře na 20 metrech, skončila tečovaná střela v protipohybu gólmana. Následně jsme inkasovali po jedné z mnoha standardních situací, které jsme do té doby odvraceli bezpečně. Poločas jsme za dané situace zvládli poměrně slušně a věřili, že druhou půli maximálně zužitkujeme. V té jsme si s větrem a kombinací vytvořili silnou převahu. Brzy jsme srovnali krásnou střelou Hrazdíry a na to nám v 60. minutě nebyl uznán gól Gajeckého. Do konce hodně rozkouskovaného poločasu jsme si vytvořili ještě čtyři silné šance, ale soupeře podržel brankář. Utkání beru jako dobrou zkušenost pro hráče odolat náročným, nárazovým podmínkám a přizpůsobit jim i hru. Až na dvě chyby se nám to povedlo a na vítězství jsme šance také měly. Remíza je odměnou za odvahu pro všechny, protože příroda se opravdu vyřádila, stejně jako vidíme v posledních dnech všude okolo, a to v žádném případě nechci utkání s událostmi srovnávat, jen navázat podporou... Přeji všem postiženým povodněmi, aby vše zvládli a byli touto zkouškou posíleni do dalšího života."