FC Písek

2:3

(1:1)

5. kolo, Česká liga dorostu U19 2015/16

Sestava hosté: Šťovíček – Douděra, Kaník, Barták, Hájek – Kozel, Šíma (46. Luong), Vlček – Gábor (46. Král), Šahini, Bagou (55. Burget).

• Branky: 7. Bagou (Kozel, Vlček), 54. Šahini (Vlček, Douděra), 75. Král (Kozel, Vlček).
Do utkání dorostenci vstoupili sebevědomě a kombinační hrou se dostali brzy do vedení, které si udrželi až do závěrečného hvizdu. Utkání skončilo vítězstvím 3:2 nad domácím Pískem.

Jaroslav Hynek: „Dokázali jsme vstoupit do utkání tak, jak jsme se na soupeře připravili a naší kombinační hrou šli do vedení. Ale to bylo za celý zbytek poločasu vše. V následující půlhodině po gólu jsme byli dvakrát v deseti díky ošetřování. Vyšli jsme z tempa, nedokázali souvisle udržet míč a soupeř změnou své hry na vysoký presink, ze kterého pramenilo i velké množství standardních situací, nás dostal pod tlak. Z toho přišlo vyrovnání. Do druhé půle jsme změnili herní záměr a zjednodušená hra za obranu soupeře nám přinesla dvě krásné branky z rychlého protiútoku. Soupeř snížil v poslední minutě opět po standardní situaci přes zeď. Na to, kolika standardkám jsme dnes čelili, musím hráče pochválit za defensivu při nich i v přechodové fázi a také jak dokázali splnit změnu hry. Zvítězili jsme ve velmi těžkém utkání a máme z toho radost.“