Devatenáctka i ve druhém kole zvítězila. Soupeřem ji bylo Ústí nad Labem.

2:1

(1:0)

2. kolo, Česká liga dorostu U19 2015/16

FK Ústí nad Labem

Sestava domácí: Šťovíček – Douděra, Kaník (66. Gábor), Šimek, Hájek – Kozel, Tkachenko, Kocourek (17. Barták – 86. Masopust) – Brabenec, Šahini, Vlček.

• Branky: 38. Šahini (Hájek, Kaník), 51. Šahini (Šimek, Kozel).
Ve druhém kole České fotbalové ligy staršího dorostu Dukla opět bodovala. Nad Ústím nad Labem zvítězila v poměru 2:1.

Jaroslav Hynek: „Zvládli jsme velice náročné utkání. Hrál se tahový fotbal na obě strany a bylo vidět hodně zajímavých situací ne v pokutových územích. V první půli jsme soupeři nabídli jednou chybou v rozehrávce ohrozit naší branku, ale totéž nám dvakrát nabídl on. K tomu byl ještě blízko gólu Tkačenko a ve 38. minutě otevřel skóre Šahini. Mohli jsme však druhou dvacetiminutovku lépe řešit předfinální fázi, ale nedařilo se nám dobře zapojit útočníky do kombinace a hledali vše jen za řadu. Zvládli jsme to ale ve druhé půli. Pomohlo nám brzské prosazení se Šahiniho z rohového kopu a následná desetiminutovka mohla utkání definitivně rozhodnout v náš prospěch, když Vlček a Kaník měli dvě skvělé příležitosti a v dalších deseti další dvě ještě Šahini. To vše ze zlepšené kombinace v předfinální fázi – tady zaslouží hráči pochvalu. V této silné pasáži jsme však utkání nerozhodli, soupeř snížením na 2:1 v 83. minutě zahrozil a utkání dostalo do konce další náboj. Ústí cítilo šanci, mi ale v rozhodujících momentech zachovali klid, opět pochvala. Opakuji, že jsme zvládli velmi náročné utkání, Ústí má opět velmi silný tým, ale bohužel dnes udělalo v ofensivě více nevynucených chyb a tím se ochudilo o větší nebezpečnost. Věřím, že nás to velmi cenné vítězství se silným soupeřem posílí ve ZDRAVÉM SEBEVĚDOMÍ a budeme trpělivě a kvalitně pracovat, protože rozhodně je na čem!“