PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Derby s Klokany skončilo nerozhodně

8. 11. 2013 | Redakce

Radost z vedoucího gólu Pospěcha překazil Dukle po pár vteřinách na hřišti Bartek. Poslední domácí utkání podzimní části sezony tak skončilo nerozhodným výsledkem 1:1.

14. kolo, pátek 8. 11. 2013, 19:00
1:1
(0:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Vrzal – Mar. Hanousek (86. J. Marek), Gedeon, Kalouda (64. Pázler) – Malý, Pospěch, Mareš.
Bohemians 1905: Berkovec – Kalina, J. Štochl, Šmíd, Kolář (29. Růžička) – Moravec, Rada, Jindřišek, Nerad (74. Bartek), Hora – M. Štochl (88. Krch).
Branky: 70. Pospěch - 75. Bartek. ŽK: 38. Pospěch, 80. Romera, 84. Malý - 34. Šmíd. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Ratajová.
Diváci: 4823

V začátku utkání byli více u míče domácí, Kalouda nacentroval ve 4. minutě do vápna na Pospěcha, kterému v zakončení zabránil kluzký povrch. Malý poslal slušnou ránu kousek nad břevno z nařízeného trestného kopu. V 16. minutě měl velkou příležitost Kalouda, Vrzal mu přihrál z levé strany na hranici šestnáctky, odkud ránou z voleje donutil Berkovce k zákroku. O pár minut později centroval z pravé strany Pospěch na nabíhajícího Marka Hanouska, míč byl zblokován opět na roh. Rohového kopu se dočkali i hosté, Nerad střelou z první uklidil míč vedle levé tyče. Na závěr poločasu měli šanci hosté, Hora nacentroval na J. Štochla, který hlavičkoval metr nad bránu.

Jako první ve druhém poločase zakončovali hosté, Hora poslal míč Moravcovi, který v rychlosti trefil střed branky a s ním i brankáře Radu. V 54. minutě poslal míč Vorel za obranu Markovi Hanouskovi, ten v rychlosti přestřelil, pár minut na to vybojoval míč Štetina, přešel s ním přes polovinu a centrem posunul Pospěchovi, tomu k zásahu míče chyběly centimetry. V 63. minutě přišla jedna z největších šancí utkání, po rozehrávce trestného kopu zakončoval Vorel a trefil břevno. Sedmdesátá minuta a domácí se mohli radovat ze vstřelené branky, Romera krásně poslal za obranu míč Pospěchovi, který sám před Berkovcem s přehledem vsítil první branku utkání. O pět minut později vyrovnal Bartek, který byl na hřišti jen několik desítek sekund.

V závěru ještě přišly dvě šance, po jedné na každé straně, ale Radova střela ani hlavička Marka za záda brankářů neprošly. Derby tak skončilo nerozhodným výsledkem.

Luboš Kozel řekl o utkání: "Věděli jsme, že utkání nemusí být jednoduchý. Viděl jsem Bohemku hrát, je to bojovný a poctivý "mančaft", který nedá nikomu nic zadarmo. Do utkání jsme vstoupili aktivně, prvních dvacet, dvacetpět minut jsme se jim tam dobře dostávali, ale finální řešení, až na to jedno Zbyňka Pospěcha, bylo špatné. Postupem času Bohemka hru vyrovnala, začala být nebezpečná z rychlých přechodů do útoku, takže jsme věděli, že musíme být klidnější, trpělivější a přesnější v kombinaci a snažit se o prostrkávání přihrávky za obranu, což nám nakonec i gól přineslo. O to víc mě mrzí, že jsme utkání do vítězného konce nedotáhli. Udělali jsem zbytečný faul a nový hráč na hřišti, Bartek, vyrovnal. V závěru jsem měli víc ze hry, přidali jsme na hřiště druhého hrotového útočníka, ale do žádné další šance jsme se nedostali."