PORTRÉTY Z JULISKYRadek Havala

Čtyři góly ve druhém poločase rozhodly o výhře v České Lípě a postupu v Ondrášovka Cupu

24. 7. 2010 | Redakce

Hráči i fanoušci Dukly se mohou těšit na 2. kolo Ondrášovka Cupu! V 1. kole vyhrálo mužstvo z Julisky na hřišti České Lípy 4:1. Nyní se střetne se Spartakem Sezimovo Ústí.

1. kolo, sobota 24. 7. 2010
Česká Lípa Česká Lípa

Česká Lípa: Meier – Holeček (68. Finklár), Štálík, Parys, Silný, Hottek, Mičkal, Řehák, Vrabec, Beran, Zeman (77. Věchet).
Dukla Praha: Rada – Hašek, Kučera, Vorel, Mičic – Radosta, Malý, Hanousek – Nečas (64. Svatonský), Chigou (71. Vrána), Berger (85. Přeučil).
Branky: 33. Hottek – 51. Chigou z pen., 63. Hašek, 81. Vrána, 82. Malý. Rozhodčí: Jech - Košec, Urban. ŽK: Parys, Hottek, Mičkal, Meier – Chigou.

K první střele na branku se dostali domácí fotbalisté. Ve 3. minutě totiž zahrával Vrabec standardní situaci, gólman Rada si ale s přehledem poradil. V 6. minutě zakončoval Vrabec znovu, jenže jeho střela postrádala razanci a brankář opět uspěl. V 7. minutě měla velkou šanci Dukla! To když se Chigou opřel hlavou do Haškova centru a domácí brankář se musel hodně snažit, aby se hosté nedostali do vedení. Ve 12. minutě se po dlouhém nákopu dostal v pokutovém území Dukly k zakončení Řehák, ani nadvakrát ale nedokázal prostřelit klubko hráčů. V 19. minutě zahrávali hostující fotbalisté rohový kop, na vážné ohrožení branky nedošlo.

Žlutá karta pro domácí. A mohlo to pro ně skončit i hůř. Ve 21. minutě se hnali hráči Dukly do brejku, jenže Parys fauloval. Následnou standardní situaci odvrátili Českolipští na roh. Ani z něho ale Dukla nezahrozila. Po půlhodině hry rozehrávali od rohového praporku domácí – neprosadili se. Ve 33. minutě už zakončili přesněji, Jakub Hottek se dostal k míči a trefil se krásně – 0:1. Při oslavě gólu domácí střelec neudržel emoce a sundal si dres, za což dostal od rozhodčího žlutou kartu.

Ve 38. minutě hry se hosté hrnuli do útoku, jejich ofenzivní snaha ale skončila odmávaným ofsajdem. I v dalších vteřinách se Pražané snažili o vyrovnání, jenže se do žádné větší šance nedostali. Jen Dani Chigou se prohnal domácí obranou, nakonec ho čistě zastavil jeden z beků. Do kabiny tak fotbalisté Dukly odcházeli za nepříznivého stavu 0:1.

Hned na začátku druhého poločasu bylo veseleji. Nejprve po faulu na Radostu rozehrál standardní situaci Hašek. A parádně. Gólman Meier vyrazil jeho ránu na roh jen s problémy. V 51. minutě fauloval Mičkal v pokutovém území Daniho Chigoua, za což dostal žlutou kartu. K následné penaltě si vzal míč sám faulovaný a nezklamal – 1:1.

V 63. minutě už se Dukla dostala do vedení. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Pavel Hašek. Jeho tečovaná střela se zastavila až o síť českolipské branky – 2:1. Čtvrt hodiny před koncem utkání vypálil Kučera. A brankář domácích dělal, co mohl, aby střelu z vápna vyrazil alespoň na roh. Z toho už Pražané nezahrozili. V 77. minutě domácí vystřídali. Místo Zemana nastoupil Věchet. Právě nový muž na hřišti se o pár vteřin později pokusil vystřelit, jeho rána ale branku o kousek minula.

O moc lépe si počínali hráči Dukly v 81. minutě. Po standardní situaci se míč dostal k Bergerovi, jenž poslal nahrávku do vápna. S první střelou si gólman poradil, s dorážkou už ne. Trefil se Vrána – 3:1. To se nelíbilo brankáři Meierovi, který se snažil reklamovat ofsajd, vztek mu však pomohl jen ke žluté kartě. A vzápětí padl další gól Dukly. Po akci v křídelním prostoru přihrál Hašek pod sebe a Petr Malý skóroval – 4:1. Chvíli před koncem si mohl Malý připsat svůj druhý gól. Snažil se totiž přehodit gólmana, což se mu podařilo, míč ale v brance neskončil.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „První poločas jsme nehráli podle představ. Sice jsme si hned na začátku vytvořili gólovou šanci, kdy hlavičkoval Chigou. Ale postupem času nám začal chybět pohyb, hodně dlouho nám trvala rozehrávka odzadu. Soupeř byl zalezlý na vlastní polovině a bránil v deseti lidech, tak nám to dělalo problém. Myslím, že v poločase jsme mužstvo trochu uklidnili a zvýšenou aktivitou jsme si hned na začátku druhého poločasu vynutili tlak. Jeho vyústěním byla penalta. A druhý gól, který jsme vstřelili po rozehrané standardní situaci, nás uklidnil definitivně. Postupem času se naše převaha stupňovala a na konci už jsme dominovali. S výsledkem a s postupem panuje spokojenost. S výkonem pouze ve druhém poločase, protože jsme si zápas udělali zbytečně těžší.“