FANSHOP

Červená karta ovlivnila celý zápas. Body z Plzně nevezeme

17. 3. 2013 | Redakce

Červená karta ovlivnila celý zápas. Body z Plzně nevezeme

V Plzni jsme nakonec prohráli 0:4. Zápas ovlivnila velice přísná červená karta pro Jana Vorla, kterou našemu obránci udělil rozhodčí Drábek už ve 20. vteřině utkání. Plzeň tak využila "přesilovou hru" trvající 90 minut.20. kolo, neděle 17. 3. 2013, 18:00, Doosan Arena
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
4:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský – Horváth, Darida (89. Končal) – Ďuriš (87. Zeman), Bakoš (68. Adamov), Kovařík – Tecl
Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Vrzal – Kalouda (68. Božič), Gedeon, Borek – Berger (46. Přeučil), Hašek, Pospěch (78. Marek)
Rozhodčí: Drábek – Košec, Kovařík. Branky: 15. Bakoš (Ďuriš), 62. Čišovský (Horváth), 86. Kovařík (Darida), 88. Adamov (Tecl) ŽK: 6. Procházka (PLZ), 49. Bakoš (PLZ), 90. Rajtoral (PLZ). ČK: 1. Vorel (DUK)
Diváci: 8754

Komentář

Utkání začalo pro Duklu smolně. Diváci se ještě nestačili usadit na sedadlech a Jan Vorel viděl červenou kartu. Nutno podotknout, že karta byla velice přísná, bohužel podle hlavního arbitra spravedlivá. Z následné standardní situace Plzeň nezahrozila. Ve 4. minutě se po Limberského centru dostal k zakončení Horváth. První pokus mu ještě dokázal zablokovat Borek, druhá střela pak prolétla kousek vedle pravé tyče branky hostů.

Ve 12. minutě centroval Patrik Gedeon, jeho pas ale plzeňská obrana odvrátila, z následného rohu „Žlutej balet“ nezahrozil. Bohužel v 15. minutě se rozvlnila síť Radovy branky. Po akci Ďuriše se prosadil jeho krajan Marek Bakoš – 1:0 pro Plzeň. Ve 20. minutě nevyšla Horvátovi přihrávka na Limberského, Dukla míč odvrátila na roh, který naše obrana snadno ubránila. O 5 minut později střílel Ďuriš, ale jeho pokus šel hodně vedle.

Po půlhodině hry rozehrával z levé strany standardní situaci Berger, Tecl zahrál rukou a byla z toho penalta, ke které se postavil Zbyněk Pospěch. Jeho střelu ale Kozáčik chytil a tak zůstal stav nezměněn. Dukla ale i přes nepřízeň osudu bojovala! Hráči se se stavem utkání nesmířili, bojovali a na hřišti nebylo znát, že má Plzeň o jednoho hráče navíc. Do konce poločasu již žádná výraznější šance nepřišla.

Druhý poločas nezačal tak strhujícím tempem jako ten první. Dukla i nadále bojovala statečně, ovšem žádná větší šance nepřišla. To už ale neplatilo v 59. minutě, Gedeon vyslal pěkným pasem nabíhajícího Přeučila do šestnáctky domácích, tomu ale chybělo pár centimetrů a na míč nedosáhl. O pár okamžiků později střílel Limberský, jeho střela byla zblokována na roh, který Plzeň bohužel využila. Čišovský se prosadil z pokračujícího závaru - Horváth nacentroval z levé strany, u vzdálenější tyče byl plzeňský obránce a zvýšil na 2:0.

V 67. minutě se zaskvěl Filip Rada, který vyboxoval tvrdou střelu plzeňského kapitána Horvátha. O několik minut později se znovu blýskl Rada. V gólové šanci vychytal Adamova, který střílel z bezprostřední blízkosti. A Rada dotřetice – skvělým reflexivním zákrokem vychytal nechtěnou teč vlastního obránce.

V 83. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici Josef Marek, ale do jeho střely se postavil Čišovský. Dukla si ale pohár hořkosti vypila až do úplného dna, nejprve se prosadil Kovařík, kterému přihrál Darida – 3:0 a na úplném konci zápasu vstřelil gól Adamov – 4:0. Poslední šanci zápasu měla Dukla, Hašek z přímého kopu mířil vedle.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Myslím si, že soupeř byl už od první minuty lepší a zaslouženě vyhrál. Samotné vyloučení bylo přísné a ovlivnilo celý zápas, protože hrát proti Plzni v jedenácti je těžké a co teprve v deseti. Takže od té chvíle záleželo jen na tom, jak vydržíme se silami a udržíme nějaký příznivý stav."
 


Fotogalerie


Partneři klubu