Budějovicím jsme nadělili rovnou čtyři góly

4:0

(2:0)

21. kolo, Gambrinus liga 2012/13

SK Dynamo Č. Budějovice

Sestava domácí: Rada – Romera, Štetina, Božič, Vrzal – Gedeon, Borek, Kalouda – Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach (65. Přeučil). Trenér: Kozel.

Sestava hosté: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec - Černý, Sandro, Rýdel, Javorek (64. Táborský), Hora - Řezníček. Trenér: Švantner.

• Branky: 13. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič, 74. Borek. ŽK: 51. Hašek – 33. Mkoyan, 44. Rýdel, 62. Černý, 71. Machovec, 84. Ježdík. Rozhodčí: Franěk – Mencl, Gallo.
  • Diváci: 1920
Velikonoční utkání bylo na branky opravdu plodné. Po dvou trefách Borka, jedné Božiče a Pospěcha si Dukla připsala jasné vítězství nad Budějovicemi 4:0. Brankář Filip Rada si navýšil na osmou vychytanou nulu.

Luboš Kozel: "Mně se dnes utkání hodnotí dobře, protože mělo přesně takový průběh, jaký jsme chtěli. Podařilo se nám poměrně brzo vstřelit branku, která nás uklidnila. Hru jsme pak měli pod kontrolou, i když jsme třeba soupeře nijak výrazně nepřehrávali. Do žádné vážnější situace jsme ho moc nepouštěli a vstřelili jsme před poločasem velice důležitý gól do šatny. Ve druhé půli začal soupeř hrát na tři obránce, což si myslím, že hrát takto proti nám celý poločas, je docela riskantní a možná na to i dojel a rozdíl v brankách byl vyšší. Myslím si, že vítězství bylo naprosto zasloužené, protože ve druhém poločase jsme měli stoprocentní šance hlavně my. Trošku mě mrzí, že jsme nedali ještě pátou branku, fanoušci mohli mít pivo zadarmo, ale to je dnes asi jediná kaňka na celém utkání. Když to vezmu, minule jsme tu čtyřku dostali v Plzni, všechno bylo opačně, než jsme si přáli, tak dnes nám to ten fotbal vrátil se vším všudy."