PORTRÉTY Z JULISKYMatúš Hruška

Budějovicím jsme nadělili rovnou čtyři góly

29. 3. 2013 | Redakce

Budějovicím jsme nadělili rovnou čtyři góly

Velikonoční utkání bylo na branky opravdu plodné. Po dvou trefách Borka, jedné Božiče a Pospěcha si Dukla připsala jasné vítězství nad Budějovicemi 4:0. Brankář Filip Rada si navýšil na osmou vychytanou nulu.

21. kolo, pátek 29. 3. 2013, 18:00, Škoda Transportation Arena
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Rada – Romera, Štetina, Božič, Vrzal – Gedeon, Borek, Kalouda – Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach (65. Přeučil). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec - Černý, Sandro, Rýdel, Javorek (64. Táborský), Hora - Řezníček. Trenér: Švantner.
Branky: 13. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič, 74. Borek. ŽK: 51. Hašek – 33. Mkoyan, 44. Rýdel, 62. Černý, 71. Machovec, 84. Ježdík. Rozhodčí: Franěk – Mencl, Gallo.
Diváci: 1920

První střela utkání znamenala zároveň první branku. Po centru Vrzala do středu šestnáctky sklepl Pospěch na Borka a ten vstřelil svůj první domácí gól sezóny. Jihočeši se dostali do šance, kterou mohli vyrovnat a to o necelých deset minut později, když šel Řezníček téměř sám na bránu, ale jeho pokus Rada zlikvidoval. Na druhé straně našel Kalouda Albiacha, který z pokutového území trefil pouze čekajícího Daňka. Střelou na bránu skončila i standardní situace, které se ujal Albiach. Jeho pokus byl zblokován a následná dorážka skončila opět v rukou brankáře Daňka. Budějovice se snažily probojovat k bráně, ale většina akcí byla zneškodněna ještě pře pokutovým územím. To platilo i při centru Řezníčka, který musel Božič odkopnout na roh. Ten ale hosté nevyužili. Dukla se tři minuty před koncem poločasu dostala před vápno, výsledkem toho byla nejprve střela Kaloudy a poté se v pokutovém území skvěle otočil Pospěch a o pravou tyč vstřelil druhý gól zápasu. Dukla – Č. Budějovice 2:0.

Druhý poločas začal o něco svižněji. Ve 47. minutě, po postupu Pospěcha středem hřiště, se dostal do dobré střelecké pozice Kalouda, ale všechny jeho pokusy byly zastaveny obránci Dynama. Neúspěšný zůstal i centr Romery. O několik okamžiků měl velkou šanci Hašek, když téměř volný mohl skórovat, ale nemířil přesně. Řezníček vzápětí po chybě v rozehře vybojoval míč, ale z nebezpečně začínající situace se mu nepovedlo nic vytěžit. Následovala téměř stoprocentní šance, Borek postupoval společně s Pospěchem proti obránci Budějovic, když Borek přihrál Pospěchovi k zakončení, útočník Dukly však střílel těsně vedle levé tyče. Dvacet minut před koncem poločasu poslal Machovec k zemi Haška, z následné standardní situace, kterou rozehrál Kalouda, střílel z levé strany Vrzal. Odražený míč se dostal k Božičovi, který se nemýlil. Vzápětí zvýšil na 4:0 Borek, když dal gól po chybě budějovického brankáře. Dukla zůstala nadále při chuti, Hašek byl ve slušné střelecké pozici, ale přestřelil. V 81. minutě mohl Borek vstřelit svůj první duklácký hattrick, míč však minul levou tyč z vnější strany. Další branka už nepřišla a utkání tak skončilo 4:0.

Luboš Kozel: "Mně se dnes utkání hodnotí dobře, protože mělo přesně takový průběh, jaký jsme chtěli. Podařilo se nám poměrně brzo vstřelit branku, která nás uklidnila. Hru jsme pak měli pod kontrolou, i když jsme třeba soupeře nijak výrazně nepřehrávali. Do žádné vážnější situace jsme ho moc nepouštěli a vstřelili jsme před poločasem velice důležitý gól do šatny. Ve druhé půli začal soupeř hrát na tři obránce, což si myslím, že hrát takto proti nám celý poločas, je docela riskantní a možná na to i dojel a rozdíl v brankách byl vyšší. Myslím si, že vítězství bylo naprosto zasloužené, protože ve druhém poločase jsme měli stoprocentní šance hlavně my. Trošku mě mrzí, že jsme nedali ještě pátou branku, fanoušci mohli mít pivo zadarmo, ale to je dnes asi jediná kaňka na celém utkání. Když to vezmu, minule jsme tu čtyřku dostali v Plzni, všechno bylo opačně, než jsme si přáli, tak dnes nám to ten fotbal vrátil se vším všudy."