PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Béčko žen veze z Tuklat plný počet bodů

30. 8. 2015 | Redakce

Béčko žen veze z Tuklat plný počet bodů

Do druhého kola naší divizní soutěže nastupoval B-tým žen s jasným cílem, mít další bodový zisk a zlepšit předvedenou hru. I přes ne příliš příjemné počasí nechaly naše hráčky na hřišti všechny síly a zvítězily 0:4.

2. kolo, sobota 29. 8. 2015, 14:00, Tuklaty
Čechie Tuklaty Čechie Tuklaty

Dukla Praha: Frolíková – Moravcová, Pavlisová, Sůrová, Kocková – Košatková (72‘ Cichrová), Pavlíková, Němečková – Lupačová, Krollová (52‘ Urbánková), Pašková (57‘ Macháčková)
Branky: 40.Pašková, 50.Pavlíková, 62.Urbánková, 72.Sůrová

Vstup do utkání se celkem protáhnul, ať už vlivem pozdního začátku zápasu nebo častému kouskování hry. Nervózní úvod však nezanechal na našich hráčkách žádné stopy. Během prvních třiceti minut se hrálo velmi vyrovnaně, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Naše děvčata se snažila kombinačně dostat až k brance, ale ve většině útoků se nám nedařila předfinální přihrávka. Na druhé straně, nákopy od Dvořákové sbíraly obě naše stoperky poměrně v klidu, a tak veškeré nebezpečí jsme zažehnali už v zárodku. Těsně před koncem prvního poločasu se podařilo prokombinovat až před branku, kde nejprve ve vyložené šanci minula Košatková, po ní se však nemýlila Pašková, která se štěstím otevřela skóre zápasu.

Po přestávce jsme neponechali nic náhodě a soupeře začali pomalu tlačit. Jediné nebezpečí hrozilo od Mádlíkové, která zkoušela střílet ze všech možných pozic, ovšem bez účinku. Uklidňující a hlavně nádhernou branku vstřelila Laura Pavlíková, jež zpoza vápna napřáhla a zavěsila k tyči. 2:0 pro Duklu! Poté náš tým přežil důležitou chvíli. Nikola Mádlíková z Tuklat se dostala ke střele z dálky, ta naštěstí pro nás skončila na tyči a udrželi jsme dvoubrankové vedení. Následně po 10 minutách přišly branky Urbánkové a Sůrové, které tým uklidnily a potvrdily, že si Dukla B odveze z Tuklat 3 body. Velký podíl na výsledku má také skvěle chytající Frolíková, která nejenže udržela čisté konto, ale také vychytala penaltu Dvořákové v závěru utkání.