Béčko uzavřelo sezonu porážkou v Živanicích

30. kolo, B-tým 2021/2022 - ČFL skupina B

Frydrych - Buriánek, Spěvák, Václavek, Nikodem - Langr, Vobejda, Kopecký - Kakrda (78. Knespl), Petrus (K) (86. Pánek F.) , Štěpánek (61. Pánek D.)

Spilka - Ludvíček, Kozojed, Matoušek (K), Březina - Hudec, Křenek (81. Kasal), Uhlíř (46. Jeřábek) - Kočí (46. Hrubeš), Hodek (88. Lehký), Villaseca (68. Špatenka)

• Branky: 15. Petrus, 18. Nikodem, 75. Kopecký - 45. Hudec ŽK: 63. Langr - 67. Ludvíček ČK: , Rozhodčí: Novotný - Braun, Bednář
B-tým Dukly Praha zajížděl v posledním, 30. kole ČFL, skupiny B do Živanic, kteří pomýšleli na 3. místo v tabulce, mladíci Dukly chtěli uspět a prokázat, že se vyrovnají předním celkům tabulky. Béčko Dukly v předchozím kole prohrálo na vlastním hřišti s týmem FK Zbuzany 0:4. TJ S. Živanice vyhrál v nelehkém souboji v Brozanech 3:1. Opět došlo k souboji zkušenost vs. mládí, když u domácích byli nejmladší hráči ve věku 24 let, a u Dukly naopak nejstarší hráči ve věku 21 let. Zápas se oboustranně odehrál v dobrém tempu za vedra a stoupající teploty na dobře připraveném hřišti. Nakonec po hodně šancích na obou stranách zvítězili zaslouženě domácí, když se během první dvacetiminutovky dostali do dvougólového vedení, pak postupně přebírala iniciativu Dukla, která do poločasu zaslouženě snížila na rozdíl jediného gólu J. Hudcem. Ve druhé půli pokračovala vyrovnaná hra, ale zkušenější domácí si přeci jenom vytvořili více střeleckých příležitostí, které jim zmařil Spilka v bráně Dukly, zaskvěl se chycením penalty domácímu Kopeckému. Na druhé straně útočné akce Dukly, i přes vypracované příležitosti nebyly dotaženy do úspěšného konce, když v dobrých pozicích a po pěkných akcích končila zakončení vedle domácí branky a nebo v rukavicích brankáře Frydrycha. Domácí nakonec v 75. min. po neodpískaném faulu domácích v souboji o míč na půli hřiště, šli do otevřené obrany Dukly a svoji šanci nadvakrát proměnili a odskočili na rozdíl dvou branek, který v závěru udrželi. Domácí tak dosáhli nejlepšího umístění ve své historii, 3. místo v ČFL.