PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia
    FANSHOP

Atraktivní příprava přinesla remízu s Norimberkem

1. 9. 2017 | Redakce

Atraktivní příprava přinesla remízu s Norimberkem

Během reprezentační pauzy bylo na programu A týmu přátelské utkání s 1. FCN Norimberk. S celkem druhé Bundesligy, který nyní drží se sedmi body sedmé místo tabulky, jsme remizovali 1:1, autorem gólu Dukly byl Jan Holenda. Premiéru v dukelském dresu si odbyl Lukáš Holík, který teprve dopoledne podepsal s klubem smlouvu.PU, pátek 1. 9. 2017, 18:00, Am Pandurenpark, 2 92224 Amberg | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(0:1)
1. FC Norimberk1. FC Norimberk

Dukla Praha: Hruška - Kušnír, Jiránek (46. Šimek), Ostojič, Preisler - Tetour (46. Brejcha), Bilovský (46. Miloševič), Mustedanagič (46. Kovaľ) - Holík (46. Schranz), Holenda (70. Douděra), Vlček (46. Brandner). Douděra, Kovaľ, Miloševič, Brejcha, Djuranovič, Schranz, Brandner
1. FC Norimberk: Kirschbaum – Margeitter, Löwen, Ewerton, Valentini, Petrak, Erras, Leibold, Möhwald, Salli, Werner
Branky: 22. Holenda - 57. Salli
Diváci: 745

Komentář

Za typického podzimního počasí se zápas hrál ve městě Amberg, vzdáleném padesát kilometrů od domovského stadionu Norimberku. Od prvních minut jsme sledovali svižnou hru. V 5. minutě vychytal Matúš Hruška u země ostrou střelu z úhlu, kterou vyslal Tim Leibold, o minutu později předvedla Dukla secvičený signál. Přímák kopl Dominik Preisler výborně, brankář soupeře Thorsten Kirschbaum ho ale vychytal. Ve 12. minutě Hruška pohotově zakročil proti slabšímu pokusu Norimberku po rohovém kopu, ve 20. minutě se ale náš gólman opravdu vyznamenal. Rozhodčí nařídil pokutový kop za faul na Leibolda, který se následně také postavil k jeho vykonání, Hruška ale střelu vystihl a penaltu chytil. Fantastický okamžik dukelského brankáře!

A o dvě minuty později měla Dukla další důvod k radosti. Nový hráč do ofenzivy Lukáš Holík poslal balon Dominiku Preisleru, ten nacentroval  Janu Holendovi, který ve skluzu přesně zakončil. Dukla vedla 1:0.

Následovala dvacetiminutovka, v níž jsme se spíše bránili výpadům soupeře. Na levé straně naši obranu hodně potrápil nebezpečný Tim Leibold, ve 30. minutě zachytil Hruška do náruče slabší střelu do středu brány a ve 35. minutě si poradil i se střelou Tobiase Wernera ze střední vzdálenosti.

Do 2. poločasu vstoupil Norimberk velmi aktivně a převahu přetavil v 57. minutě v gól. Edgar Salli využil mezery v obraně a vyrovnal na 1:1. V 64. minutě Hruška úspěšně zasáhl proti střele po zemi. Přímý volný kop Norimberku v 67. minutě nebezpečný nebyl, Dukla vzápětí ubránila i rohový kop. Únik Patrika Brandnera v 71. minutě zastavila obrana, v 79. minutě se do kombinace zapojili Dominik Preisler, Patrik Brandner a Branislav Miloševič – třetí jmenovaný pak ale pálil jen nad bránu.

Závěrečné minuty gól nepřinesly a tak skončilo atraktivní utkání remízou 1:1, sledovalo ho 745 platících diváků. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu