Ani ve Varnsdorfu nevyšla Dukla naprázdno

26. 9. 2010 | Redakce

Ani ve Varnsdorfu nevyšla Dukla naprázdno

Aby v zápase Dukly nepadl gól? To se nestalo téměř rok. Až nyní. Mužstvo z Julisky přivezlo z Varnsdorfu jeden bod za remízu 0:0 a po 9. kole druhé ligy je v tabulce na skvělé druhé příčce.9. kolo, sobota 25. 9. 2010
Varnsdorf Varnsdorf
0:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Varnsdorf: Porcal - Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda - Kotiš, Kulhánek (80. Rudnickij), Jordák, J. Procházka - Jakobovský, Chod (75. Čemba).
Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý (90.+1 Laczkovich) - Svatonský (65. Přeučil), Chigou (88. Kučera), Vrána.
Rozhodčí: Makovička - Štěrba, Pilný. ŽK: Kotiš, Jordák - Hašek, Vrána.

Komentář

Po vytrvalém dešti byl trávník ve varnsdorfské kotlině hodně podmáčený, což se také od začátku podepisovalo na hře obou celků a často docházelo k nepřesnostem. Ve 3. minutě vybojovali rohový kop domácí, branku Pražanů z něj neohrozili. Jen o malou chvíli později měla Dukla možnost standardní situace, která však skončila na hlavách varnsdorfských beků. Ve 4. minutě centroval do pokutového území Pavel Hašek, jenže Danimu Chigouovi se nepodařilo míč zpracovat podle jeho představ. V 9. minutě se do pokutového území vřítil domácí Chod. Obránci srazili jeho střelu na roh, z něhož už Slovan nic nezískal. Po čtvrthodině hry centroval do vápna Svatonský na Chigoua. Tomu sebral na poslední chvíli šanci Pimpara, který odehrál míč na roh. A vzápětí byl opět v šanci kamerunský kanonýr. Tentokrát se s míčem obtáčel kolem domácího beka, jenž si pravděpodobně pomohl rukou. Hvizd rozhodčího se ale neozval. Ve 23. minutě se dostali domácí do první vážnější šance. Na zadní tyč dostal centr Mach, který ale v rychlosti trefil boční síť.

Krásnou akci předvedli i Pražané. Svatonský dal míč před branku Chigouovi, jenž vystřihl parádní nůžky. Trefil však domácí beky. Ve 25. minutě byl opět v akci kamerunský útočník, který vystihl varnsdorfskou nahrávku. O zakončení ho ale připravil mizerný terén. Dukla měla v této fázi hry výraznou převahu a míč držela mnohem častěji. Přesto se do další šance dostal Varnsdorf, jenže Jordák z dobré pozice branku netrefil.

Ve 39. minutě měla Dukla velkou šanci! To když se dostal míč k Chigouvi, který stál sám proti brankáři Porcalovi. Ten ale předvedl skvělý zákrok a šanci Pražanů zlikvidoval.

Druhý poločas začal rohovým kopem domácích, po němž se ke střele dostal Mach – zamířil vysoko nad břevno. V 50. minutě střílel Chigou, jehož rána byla sražena na roh, z něhož už hosté nic nezískali. O pár desítek vteřin později směřoval centr do vápna na Pavla Vránu, který na míč jen těsně nedosáhl. A vzápětí střílel Pospíšil. Trefil je Porcala. Dukla vstoupila do druhého poločasu mnohem aktivněji než domácí a vytvářela si více příležitostí, v dalších minutách se ale žádnou nepovedlo dovést k nebezpečnému zakončení. V 65. minutě střílel v akrobatické pozici Vrána – vedle. V 74. minutě se dostal v pokutovém území k míči Petr Malý, ani jeho dělovka branku netrefila. Vzápětí měl dobrou příležitost i Varnsdorf, kdy Kotiš dostal nahrávku do pokutového území. Přestřelil. Další ofenzivní snaha byla na obou stranách bezzubá. Utkání tak dospělo k bezbrankové remíze.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Terén byl na hranici únosnosti a dělal nám problémy především v prvním poločase, kdy jsem nebyl úplně spokojen s výkonem. Utkání bylo velice bojovné a defenzivy převažovaly nad ofenzivami. Díky agresivitě a bojovnosti mělo utkání patřičný náboj, ale postrádalo kvalitu kolem pokutového území. Proto nebylo moc šancí a resultoval z toho bezbrankový stav.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu