FANSHOP

A tým žen zahájil přípravu vítězně

7. 2. 2016 | Redakce

A tým žen zahájil přípravu vítězně

Fotbalistky Dukly vkročily do série přípravných zápasů na jarní část první ligy žen proti tradičnímu soupeři - juniorkám Slavie Praha.0, sobota 6. 2. 2016, 12:00, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
4:1
(4:1)
Slavia Praha WU18Slavia Praha WU18

Dukla Praha: Nedvědová – Beštová J., Bažoutová, Hajnová, Rzycká – Beštová B., Plzáková, Beránková – Šturmová, Fojtíková, Rychtarová

Střídaly: Podroužková, Králíčková, Houbová, Lupačová, Krejcarová
Branky: 27. Rychtarová, 31. Plzáková, 34., 40. Fojtíková
Rozhodčí: Rod
Diváci: 40

Komentář

Do zápasu vstoupily lépe hráčky ve žlutém a brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve zahrozila dvakrát Šturmová, ale ani v jednom případě síť za zády brankářky Slavie nerozvlnila. Další šancí pohrdla po kombinaci s Fojtíkovou Beránková, a když o chvíli později nepřekonala dobře chytající Horáčkovou ani Fojtíková, zdálo se, že je branka Slavie dnes pro fotbalistky Dukly pevně zamčená. Ve 27. minutě však zahrála roh Beránková, míč propadl až k Rychtarové, která míč s trochou štěstí uklidila k tyči a poslala Duklu do vedení. A s góly se roztrhl pytel, neboť Plzáková o chvíli později po samostatné akci vlétla do vápna a zvýšila na 2:0. Krátce na to udeřily i slávistky. Šuleková využila zaváhání v obraně Dukly a snížila. Poslední slovo v prvním poločase si ale vzala Fojtíková a dvěma góly stanovila poločasový stav 4:1.

Druhá půle nenabídla zdaleka tak zajímavou podívanou jako poločas první. Oba celky mnohokrát prostřídaly, do zápasu se dostaly i mladší hráčky či fotbalistky po dlouhodobé zdravotní absenci a kvalita hry poklesla. Za zmínku stojí pouze samostatný únik Fojtíkové, které hattrick překazila výborným zákrokem Horáčková a poté hezká střela mladičké Krejcarové, která se však mezi tři tyče bohužel nevešla. Dukla si tak v prvním přípravném zápase připsala výhru 4:1.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jan Vetyška, trenér: "Do prvního přípravného utkání jsme šli s jediným cílem a to přenést některé nacvičované mechanismy do herní praxe. V prvním poločase se nám to dařilo na výbornou a s výkonem týmu jsem byl velice spokojen. Druhý poločas nám zkomplikovala zranění po soubojích, museli jsme přeskupit řady a bohužel jsme byli nuceni ustoupit od předzápasového plánu. Celkově jsem s utkáním spokojen, výkon i přístup našich hráček mne potěšil."
 


Fotogalerie


Partneři klubu