Skvělý vstup do zápasu! Ženy vyhrály v Ostravě 4:0

7. 11. 2022 | Redakce

Skvělý vstup do zápasu! Ženy vyhrály v Ostravě 4:0

V 10. kole nejvyšší soutěže žen zvítězily naše ženy v utkání s Baníkem 4:0 a vyskočily na 7. místo tabulky.10. kolo, sobota 5. 11. 2022, 13:00, Radvanice, tráva
Ostrava Ostrava
0:4
(0:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Ostrava:

Škrábalová - Štěpánová, Furiková, Pavlíčková, Fojtíková, Kotalová, Hegrová (54. Dorotovičová), Krupníková, Pagáčová (54. Valentová), Bílková, Molková

Dukla Praha:

Kubíková - Potůčková, Dudová, Nedvědová, Pražienková - Kavalová (80. Kaletová), Beránková - Hrobská (55. Nováková), Dvorská (73. Ajazi), Holečková (55. Prošková) - Skálová (80. Klomínková)

Branky: 9. Skálová, 12. Kavalová, 18. Dudová, 64. Nováková
Rozhodčí: Čampišová - Dytková, Bystroňová
Diváci: 120

Komentář

Sobotní utkání v Ostravě začalo 30 minut po poledni, kdy oba týmy čekal zápas podruhé v sezoně. V úvodních minutách byly oba týmy nervózní, na hře obou celků to bylo znát. První vážnější šanci měla kapitánka Beránková, její střela však byla zblokována. Podruhé už to byla ale trefa do černého! Pražienková skvělou přihrávkou našla Skálovou za obranou, ta dokázala Škrábalovou položit a překonat. 1:0 pro Duklu. Skvělý start do poločasu gradoval dále a po centru Dvorské dokázala Kavalová míč usměrnit na první tyč a poslala žlutý balet do vedení 2:0. Do třetice všeho dobrého, tak by se dala říci další branka, kterou šest minut na to po rohu vstřelila Dudová, jež zužitkovala Kavalové přihrávku. Své šance měla ještě Skálová, Hrobská a znovu Kavalová, bohužel bez změny stavu.

Druhý poločas už byl v daleko nižším tempu a oba týmy hodně hrály box to box. Po hodině hry však potvrdily dobré střídání obě střídající hráčky, Prošková dostala od Dvorské průnikovou přihrávku za obranu a ta míčem našla Novákovou, která v 15 letech dala svou první branku v 1. lize žen. Do konce utkání ještě přišla šance Proškové, Kaletová v další situace nastřelila břevno. Konečný hvizd rozhodl o výhře 4:0 pro Duklu a ta vyskočila na 7. místo právě před ostravský Baník.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem rád, že jsme potvrdili naše kvality. Týmovým výkonem jsme došli k prvním třem bodům v této sezoně. Na hřišti jsme zprvu působili trochu nervózně, první branka nás však uklidnila a dokázali jsme velmi dobře hrát v různých prostorech hřiště. Zejména naši aktivitu ve středním pásmu a chování týmu po zisku míče musím pochválit. Přáli jsme si výborný vstup a rozhodnout co nejdříve, to se povedlo, jsme nadšení. Před námi je ještě utkání v Liberci a pohár u jednoho ze soupeřů Příbram, Hradec. Nyní se budeme připravovat na ně."

 


Fotogalerie


Partneři klubu