Lekce produktivity pro U18

28. 8. 2022 | Adam Lukáš

Lekce produktivity pro U18

Po celé řadě neproměněných šancí se družstvo U18 vrací z Libuše bez bodů.4. kolo, sobota 27. 8. 2022, 10:00, SFC Libuš
Libuš Libuš
2:1
(2: 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Libuš:

Borovička – Pelant, Fialka, Hlaveš (57´ Davizi), Krajuškin – Dang (71´ Pham), Dorazil, Mendík (68´ Calta), Větrovec – Holub (K), Naidr.

Dukla Praha:

Vácha – Šalanský (59´ Babka), Fantík, Čížek, Kolský – Prior, Kožený (K), Laredo – Pešek (46´ Koller), Blokeš, Bartošek (68´ Rek).

Branky: 24. Větrovec, 30. Krajuškin - 26. Blokeš ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Vstup do utkání na hřišti SK Libuš uchopili lépe naši chlapci. V první čtvrthodině byly k vidění tři vyložené příležitosti vycházející z výrazné herní převahy. Ani jednu se nám nicméně nepodařilo proměnit a umožnili jsme domácím se postupně dostávat do utkání. Libuš hrozila z rychlých protiútoků po našich ztrátách, které narůstaly s netrpělivostí vycházející z absence úvodní branky. Ve 24´ utkání jsme se v páté stoprocentní příležitosti konečně ujali vedení. Prior se uvolnil na středu pole, našel v křídelním prostoru Peška, který se individuálně prosadil přes svého obránce a přesně našel dobře nabíhajícího Blokeše. Podpořeni brankou jsme se opět vrhli do útoku.

Vývoj utkání nicméně snížil naši defenzivní pozornost a Libuš již za dvě minuty stav vyrovnala. Po naší ztrátě nad vápnem soupeře, dlouhou přihrávkou vpřed a následném přesném centru do pokutového území, se prosadil Větrovec. Domácí nadále velmi odhodlaně bránili své pokutové území a hledali příležitosti k rychlým přechodům vpřed. Z prakticky identické situace jako při první brance domácích se ve 30´ prosadil Krajuškin a Libuš šla do vedení. Stabilita defenzivní stránky hry nadále zůstává jedním z našich hlavních témat.

Druhý poločas se nesl ve znamení naší převahy na míči a kvalitní obrany domácích. Libuš hru zkušeně kouskovala, její hráči byli velmi důrazní v osobních soubojích a trpělivě bránili na vlastní polovině. Příležitosti, které jsme si vytvořili, zůstaly bohužel nevyužity a my si připisujeme druhou porážku v sezóně. Stejně jako v utkání s Meteorem jsme dostali lekci z efektivity, a především v této oblasti hry se potřebujeme posouvat výrazně vpřed. Gratulujeme SK Libuš k výhře a naše pozornost se již obrací k sobotnímu utkání proti České Lípě. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu