8. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Spilka – Ulman, Kozojed, Matoušek, Fojt – Hudec (90. Křenek), Krenciv (K), Kozel (46. Nikl) – Adediran (70. Štefančin), Hodek (86. Mládek), Lehký (90. Novotný)

Kouba – Kadlec A. (57. Koutský), Dostál, Kadlec M., Vilotič – Vala (76. Marhoul), Morávek (46. Havránek), Farkaš (K) (76. Damašek) – Novák (83. Wexler) – Bartek, Zeman

• Branky: 11. a 16. Adediran, 55. vlastní Kadlec M. - 44. Zeman ŽK: 91. Krenciv - 38. Kadlec A., 66. Farkaš ČK: , Rozhodčí: Trska - Polena, Gunitš
  • Diváci: 100
V osmém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z rezervního týmu Bohemians Praha 1905. Hosté v minulém kole doma deklasovali kvalitní tým Jiskry Domažlice 5:0, a se 13 body byli v tabulce na 4. místě. Dukla v minulém kole prohrála na hřišti Slavie Karlovy Vary 0:3 a patřila jí 8. příčka v tabulce. Obě mužstva nastoupila do zápasu s posilami ze širšího kádru „A“ týmů. V Dukle to byli Q. Adediran, D. Kozel, který se rozehrával po nemoci, dále J. Hodek a F. Matoušek. V týmu Bohemky to byli hlavně zkušení J. Morávek a D. Bartek. Ve velmi kvalitním, fotbalově oboustranně ofenzivním a fair vedeném zápase diváci viděli řadu pěkných fotbalových akcí a momentů na obou stranách. Dukla byla efektivnější v zakončení a kvalitnější hrou zejména v obou pokutových územích rozhodla o zaslouženém vítězství, když jí gólově vyšly zejména úvodní pasáže obou poločasů. Nejprve v první čtvrthodině Q. Adediran dvěmi góly dostal Duklu do zaslouženého vedení, které hosté dvě minuty před poločasovou přestávkou zaslouženě snížili na rozdíl jedné branky. V začátku druhé půle Dukla opět přidala a zahrávala pokutový kop (neproměněný) a pak přidala třetí gól po tlaku a závaru na malém vápně hostí. Po té oboustranně si obě mužstva vytvořila několik střeleckých příležitostí, které ale buď dobrými zákroky obou brankářů anebo obranných řad zůstaly nevyužity.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Myslím si, že dnes hrálo velmi kvalitní utkání, do kterého jsme vstoupili velmi dobře, zaslouženě jsme vedli 2:0. Pak se Bohemka aktivitou v presinku dostala více do zápasu a myslím, že také zaslouženě vstřelila branku před koncem první půle.

Druhý poločas, vždy je to takové, když vedete o jeden gól, že se trošku klepete o ten výsledek, my jsme tam navíc neproměnili penaltu, takže se to trošku zesílilo a myslím si, že právě tuhle pasáž zvládli kluci dobře, přidali jsme třetí gól po standardní situaci, kterou jsme si pomohli po dlouhé době. Celkově bych ten zápas hodnotil dobře v tom, že jsme si vytvořili dostatek střeleckých příležitostí, dostatek zakončení. Bohemka byla také nebezpečná, takže si myslím, že toto utkání bylo pro diváky zajímavé.“