Rezerva Dukly si veze zasloužený bod po remíze 2:2 ze Zbuzan

5. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Kočí - Houha (80. Barciaga), Novák, Zákostelský (K), Hrubeš - Eichler D. (89. Škoda), Jakab, Studnička - Eichler M. (36. Hampl), Kozel (46. Etemike), Pouček

Spilka - Matoušek, Kozojed, Konan (58. Löffler), Mládek (72. Fojt)- Hudec, Krenciv (K) (84. Křenek), Lehký (72. Ulman) - Hrubeš, Hodek, Špatenka

• Branky: 6. Jakab, 47, Hampl (p.k.) - 30. Špatenka , 80. Hrubeš , ŽK: 48. Zákostelský, 66. Houha, 87.Novák ČK: , Rozhodčí: Melichar - Švagr, Lafek
V 5. kole ČFL, sk. A zavítala v sobotu 3. 9. 2022 od 10:15 hod. rezerva Dukly na hřiště do blízkých Zbuzan. Domácí získali v předchozích čtyřech kolech pět bodů za dvě remízy a domácí výhru se S. Hostouň, když v minulém kole prohráli v Domažlicích. Dukla získala dosud sedm bodů za dvě domácí vítězství a venkovní bezbrankovou remízu s Povltavskou FA. Ve svižném, oboustranně ofenzivním kvalitním zápase, kdy domácím vyšly vstupní části obou poločasů, dukláci se postupně v každém poločase zlepšovali a po zásluze vyrovnali, nejprve v první půli na 1:1 a po té ve druhé půli na konečných 2:2. Oba týmy nastoupily v rozestavení 4-3-3 a už od začátku bylo vidět pěkné fotbalové akce na obou stranách. V začátcích obou poločasů domácí začali vysokým presinkem, což jim vyneslo vstřelený gól, postupem času se projevila i kvalita ze strany Dukly, která si vypracovala několik dobrých příležitostí a po zásluze skóre v pěkném, pro diváky vzrušujícím zápase, vyrovnala. Zajímavostí bylo, že za domácí nastoupila pětice hráčů, kteří dříve oblékali dres Dukly Praha (K. Houha, T. Novák, J. Jakab, D. Kozel a Š. Studnička) a navíc trenérem domácích je Fr. Douděra, otec D. Douděry, který také v předchozích letech oblékal dres dejvické Dukly.

Hodnocení zápasu trenérem A. Majerem:

"Dnešní zápas se mně osobně líbil, pro nás škoda, že jsme nezachytili začátky obou poločasů, vždy jsme brzo inkasovali, myslím si, že po takových "jednodušších chybách", i když gól vždy padne po chybě, a myslím si, že tyto situace jsme nezvládli poměrně jednoduše. Potom od desáté minuty prvního poločasu si myslím, že jsme hráli výborně, tam se mi to hodně líbilo a o poločase jsem klukům říkal, abychom se pokusili ten výkon udržet, škoda, že jsme dali jen jeden gól a nezlomili gólový vývoj na naši stranu.

Jak jsem říkal, vstup do druhého poločasu jsme zase promarnili, vlastně hned v první minutě jsme inkasovali z penalty a pak jsme se dvacet minut hledali. Domácí byli na koni, vytvářeli na nás soubojový tlak a my jsme se nemohli dostat moc do hry. Pak jsme se takovými jednoduššími balony za obranu dostali do hry a myslím, že jsme pak i zaslouženě vyrovnali, protože jsme tam měli i další dvě, tři možnosti a samozřejmě, že jsme chtěli zápas dotáhnout do vítězného konce, ale z toho pohledu, že domácí dvakrát v zápase vedli, tak výsledek 2:2 je zasloužený a dnes jsem z těch pěti zápasů z našeho výkonu nejspokojenější."