10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

FC Vysočina Jihlava

Šťovíček – Ullman, Piroch, Peterka (C), V. Svoboda – Barac – Buchvaldek (67. Šebrle), Kim (78. Huf), Kozel (46. Havelka), Hrubeš (67. Moulis) – Matějka (78. Adediran).

Jágrik – Vedral, Piško, Gabriel, Peřina – T. Svoboda (78. Ogiomade), Shudeiwa, Lacko (C), Tureček (60. Vítek) – Fila (60. Tall), Zoubele (60. Araújo-Wilson).

• Branky: 43. Kim, 45. Hrubeš, 53. Havelka, 63. Matějka, 90. Adediran, ŽK: 66. Tall, 77. Piško, Rozhodčí: Dorušák – Dobrovolný, Hádek, Střely na bránu: 6:5, Střely mimo: 2:7, Rohy: 8:4, Ofsajdy: 3:1, Fauly: 9:13.
Zápas Dukly s Jihlavou sliboval vyrovnanou podívanou, oba týmy dělily před zápasem v tabulce jen dva body. V prvním poločase nejprve vážněji hrozila Vysočina Jihlava, která měla během několika minut dvě velké šance na skórování. Nakonec to ale byla Dukla Praha, která se ve 43. minutě dokázala prosadit jako první. Po rohovém kopu se hlavičkou trefil Kim Seung-Bin. Před poločasovým hvizdem přidali Pražané ještě jeden přesný zásah zásluhou Jiřího Hrubeše. Pár minut po začátku druhého poločasu udeřila Dukla i potřetí. Po chybě brankáře Jágrika se trefil nádherným gólem Filip Havelka. O čtvrtou trefu se postaral Lukáš Matějka a v 90. minutě završil vítězství Dukly pátou brankou Quadri Adediran.