Duel s Varnsdorfem neměl vítěze. Vyrovnal Svoboda

8. 9. 2022 | Michael Schuster

Duel s Varnsdorfem neměl vítěze. Vyrovnal Svoboda

Odložené kolo s Varnsdorfem skončilo remízou. Nejprve se radoval Varnsdorf, který se po gólu Schöna ujal vedení. Dukla dlouho hledala, kudy by také mohla vstřelit gól. Recept našel v 83. minutě Václav Svoboda, který poslal odražený míč až do varnsdorfské sítě.4. kolo, čtvrtek 8. 9. 2022, 17:00 | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(0:1)
VarnsdorfVarnsdorf

Dukla Praha:

Šťovíček – Barac (46. Havelka), Piroch, Holiš (76. Huf), Svoboda – Peterka (C) (52. Adediran) – Ullman, Kozel, Kim (46. Šebrle), Buchvaldek (76. Moulis) – Matějka.

Varnsdorf:

Vaňák – Richter, Kouřil, Zbrožek, Kubista – Kříž (81. Vachoušek), Bláha (C) – Schön (75. Michal), Samko (75. Tanko), Đorđić – Ondráček (87. Rudnyckyj).

Branky: 83. Svoboda – 20. Schön, ŽK: 61. Holiš, 85. Svoboda – 47. Kříž, 58. Bláha, 74. Samko Rozhodčí: Kvítek – Šimáček, Slavíček Držení míče (v procentech): 51:49. Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:14.

Komentář

V úvodních minutách to byla domácí Dukla, kdo se nemohl zápasu více dočkat a hrál aktivněji.V 9. minutě se od obránce šikovně utrhl Ondřej Ullman a ze strany prozkoušel pozornost brankáře Vaňáka na přední tyči. O minutu později si Jakub Barac rychlou narážečkou s Lukášem Matějkou vyměnil míč a vytvořil si prostor na střelu. Varnsdorfský brankář měl ale odkrytý výhled a celou situaci tak vyřešil dalším zákrokem.

Hosté poprvé pohrozili v 15. minutě. Kříž nebezpečně centroval do našeho vápna a skluzující Samko na míč jen o pár centimetrů nedosáhl.

V další situaci už jsme ale tolik štěstí neměli. Samko se několik metrů před vápnem rozhlédl, kde má spoluhráče, a všiml si na straně dobře postaveného Patrika Schöna. Schön si balón jednoduše zpracoval, propasíroval míč kolem vybíhajícího brankáře Šťovíčka a poslal svůj tým ve 20. minutě do vedení.

Dukla mohla vyrovnat už o 8 minut později. Aktivní Matějka byl ve vápně zastaven nedovoleně a vybojoval tak svému týmu výhodu penaltového kopu. Lukáš Buchvaldek ale míč nevměstnal mezi tři tyče.

Pár minut před pauzou našel Václav Svoboda ladným obloučkem rozběhnutého Lukáše Matějku. Nejlepší střelec Dukly už si brousil zuby na další zářez na pažbě, jeho střelu ale na poslední chvíli stihl vyškrábnout brankář Vaňák.

Ihned po vstupu do druhé půle to na Julisce jen zahřmělo. Kozlovu nebezpečnou ránu vyrazil hostující brankář na čáře a o následné dorážky už se postarala jeho obrana.

V 63. minutě předvedl Ondřej Ullman i něco ze svého defenzivního umu. Matěj Kubista pálil na zadní tyč, ale právě mladý hráč Dukly skluzem nedovolil odskočit hostům do dvoubrankového vedení a míč odrazil.

Další střelecké pokusy Kozla, Adedirana, Matějky a Šebrleho ještě nedokázali vyrovnat stav zápasu. Ráně Václava Svobody už se to ale podařilo. Po předchozí akci se odrazil balón na vápno, kde na něj číhal právě krajní obránce Dukly a pravou nohou poslal míč nechytatelně do odkryté branky.

Víc už se ale nestalo. Dukla tak získává alespoň bod a o další tři bude usilovat v neděli, kdy na Julisku přijede tým Vlašimi. Utkání v neděli začíná v 17 hodin.

Ohlasy trenérů

Petr Rada (FK Dukla):

 


Fotogalerie


Partneři klubu