Dukla ani napodruhé nevyhrála. Stále jsme nedali gól

6. 8. 2022 | Michael Schuster

Dukla ani napodruhé nevyhrála. Stále jsme nedali gól

Po těsné prohře s Líšní v prvním kole Dukla nedokázala dostatečně zareagovat a v Opavě prohrála 0:3. Po dvou kolech jsme tak stále bez bodu.2. kolo, pátek 5. 8. 2022, 18:00 | Zápas ON-LINE
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
3:0
(2:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha

Slezský FC Opava:

Číž – Helebrand (62. Haitl), Bílek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul (68. Doleček), Šigut (68. Šcudla) – Kramář (80. Rataj).

FK Dukla Praha:

Čtvrtečka – Barac, Piroch, Peterka, Svoboda – Souček (46. Buchvaldek), Kim (62. Červenka), Kozel (76. Ullman), Uhlíř, Moulis (76. Šebrle) – Matějka.

Branky: 5. Kopečný, 12. Pikul, 82. Rataj, ŽK: 34. Kopečný – 11. Piroch , 42. Peterka, 63. Svoboda, Rozhodčí: Petřík – Dresler, Mikeska, Střely na bránu: 5:2, Střely mimo: 2:4, Rohy: 5:6.

Komentář

Někteří diváci se ještě ani nestačili usadit na sedadlech, když se Opava dostala do vedení. V 5. minutě utkání zahrávali domácí autové vhazování. Po něm přišel centr Macháčka do našeho vápna, který přistál přímo na hlavě Miloše Kopečného. Opavský obránce dokázal zakončit i přes dva dobře postavené hráče Dukly a poslal Slezany do vedení.

Bohužel ve 12. minutě Opava náskok ještě navýšila. Bartosz Pikul si připravil míč a ze vzdálenosti dobrých pět metrů před naším vápnem perfektní střelou do růžku na zadní tyč upravil skóre na 2:0.

O 2 minuty později mohla Dukla snížit. Po akci z levé strany propadl míč na střed, kde operoval David Kozel, který so dobrým dotekem připravil prostor na střelu. V dobré příležitosti ale poslal míč jen nad břevno opavské branky.

Dukla byla i nadále aktivní, když se ale blížila k vápně soupeře, tak chyběla přesnost a někdy také přímočarost na branku.

Opava ale také byla velmi nebezpečná a měla spoustu příležitostí k odskoku do ještě většího gólového trháku. Naposledy se hráči slezského týmu z gólu radovali v 82. minutě. Střídající Tomáš Rataj zužitkoval chybu v rozehrávce Dukly a stanovil tak konečné skóre. Dukla prohrála 0:3 a dál zůstává bez bodu a vstřelené branky.

Třetí kolo F:NL odehrajeme v Třinci v sobotu 13.8. od 10:15.

Ohlasy trenérů

Petr Rada (FK Dukla):

 


Fotogalerie


Partneři klubu