FANSHOP

U 18 porazila Háje

11. 4. 2022 | Adam Lukáš

U 18 porazila Háje

Po nepovedeném začátku utkání a vedení soupeře se našemu celku podařilo zápas otočit a dovést do vítězného konce.20. kolo, sobota 9. 4. 2022, 10:15, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
4:2
(2 : 1)
Háje JMHáje JM

Dukla Praha:

Havlíček (B) – Bartošek, Kocman, Ungerman (K), Hendrych (66´ Klouček) – Yarullin (81´ Hauser), Kulhavý, Čížek – Magdi (46´ Šimon), Sabo (85´ Rychlík), Grunnet-Jensen.

Háje JM:

Pokorný (B) – Kepka (59´ Veselý), Kostka (K), Kačerovský, Novotný (81´ Pacák), Vrzal – Mašek, Pechanec, Pokorný (46´ Nykyforuk), Lacko (59´ Ali) – Zeithaml.

Branky: 33´ Yarullin, 45´ Ungerman, 49´ Yarullin, 80´ Kocman - 25´ Kepka, 64´ Kostka ŽK: , ČK: , Rozhodčí:

Komentář

FC Háje přijeli na Julisku s jednoznačným záměrem. Se silnou vírou ve svou obranu, posilněnou vítězstvím proti Liberci minulý víkend, kompaktně bránili s pěti obránci na vlastní polovině od úvodního hvizdu. Prvních deset minut jsme se s touto výzvou, ztíženou užším hřištěm Julisky, vyrovnávali těžce a nedařilo se nám pronikat do finálové třetiny. Po lehké úpravě taktiky jsme nicméně byli schopni kombinací vstupovat do nebezpečných prostor kolem a vně soupeřova vápna a gól visel ve vzduchu. První branka nicméně padla do naší sítě. Po chybě v rozehrávce v založení se Kepka ocitnul v samostatném úniku a nekompromisně proměnil.

Vedení v utkání upevnilo hosty v jejich taktickém záměru. Naši chlapci se nenechali obdrženou brankou rozhodit a pokračovala snaha o rozluštění obranného bloku hostí. Zasloužené vyrovnání stavu přišlo po jasném faulu na Saba v pokutovém území. Yarullin nařízenou penaltu s ledovým klidem proměnil a energie utkání se otočila. V zápase bylo vidět mnoho standardních situací, které se ukázaly jako klíčové. Obrat zařídil Ungerman, který se nejlépe zorientoval ve vápně hostí a v těžké pozici uklidil hlavou míč k tyči.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel a již tři minuty po návratu z kabin Yarullin svým druhým gólem v utkání zvýšil náskok již na 3:1, díky dokonale zahranému přímému kopu ze značné vzdálenosti. Jednoznačný průběh utkání narušila opět naše individuální chyba v založení a znovu proměněný samostatný únik Kostkou. Utkání v náš prospěch rozhodl Kocman, jenž si našel perfektní centr Bartoška a razantní střelou hlavou zavěsil pod břevno hostí.

Jsme rádi za vítězství v těžkém utkání. Obdržené branky skrze úvod jarní části sezóny nesou identický charakter, jenž nadále zůstává naším primárním tématem rozvoje. Již se připravujeme a těšíme na další utkání na půdě Motorletu. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu