Béčko remizovalo se Sokolem Brozany

6. 6. 2022 | ing. Jiří Uldrich

Béčko remizovalo se Sokolem Brozany

B-tým Dukly sehrál vyjímečně 28. kolo v sobotu od 11:00 hod. na domácím hřišti na hlavním stadionu Na Julisce. Hostující tým SK Sokol Brozany v dosavadním průběhu získal 47 bodů, což mu stačí na 4. místo v tabulce, rezerva Dukly se ziskem 38 bodů byla na průběžném 9. místě. Zvlášť srdečně přivítali příznivci Dukly trenéra hostujícího týmu, zkušeného reprezentanta J. Němce, který za Duklu nejdříve hrál a ji i trénoval, v dobách, kdy znovuzrozená Dukla hrála Pražský přebor a vybojoval s ní na jaře 2009 postup do divize. V zápase došlo ke konfrontaci mládí (Dukla s věkovým průměrem 19,4 roku) se zkušenostmi (Brozany s věkovým průměrem 27,3 ) a nutno konstatovat, že mladíci Dukly (bez "pendlerů" mezi A a B týmem), mezi nimiž byli na zkoušku i hráči z dorosteneckých týmů Dukly, mile překvapili. Byli po většinu zápasu lepším týmem, který diktoval tempo hry a získaný bod je pro ně více než zasloužený. Hosté vycházeli ze zajištěného obranného bloku, z něhož vyráželi do rychlých brejků a s cílem zužitkovat zkušenosti při standardních situacích před brankou Dukly. I přes několik dobrých příležitostí Dukly se nakonec oba soupeři rozešli smírně.28. kolo, sobota 4. 6. 2022, 11:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1 : 1)
BrozanyBrozany

Dukla Praha:

Buchlák – Kozojed, Löffler, Březika (K), Fojt (46. Ulman) – Nikl (66. Břeh), Křenek, Hudec – Špatenka, Kočí, Villaseca (80. Krejčí)

Brozany:

Havránek (K) – Pardubský, Hruštinec, Schettl (60. Cibulka), Bubeníček – Krátký, Studecký (46. Výborný), Gebert, Tichý (46. Bechyně) – Jindráček (84.Sláma), Šup

Branky: 23. Křenek (p.k.) - 34. Hruštinec, ŽK: 67. Villaseca - 31. Studecký, ČK: , Rozhodčí: Rejžek - Vychodil, Matyš.

Komentář

Do zápasu vstoupila lépe Dukla, v jejímž základu v mistrovských zápasech poprvé nastoupili dorostenci Š. Nikl a jako střídající hráč pak i Š. Krejčí, když svůj debut si již odbyli v předchozím kole i další dorostenci V.Löffler a O. Břeh.

O první střely se pokusili hráči Dukly, v 6. a 8. minutě, ale ostré rány se střední vzdálenosti od L. Březiny i F. Špatenky skončily metr vedle hostující branky.

O první vzrušení se postarala Dukla v 10. min., když po průniku do malého vápna po pravé straně V. Kočím přišla přihrávka před branku hostí a neuznaný gól do sítě brankáře Havránka, protože rozhodčí Rejžek odpískal údajný (?) faul útočníka Dukly na hostujícího brankáře.

Ve 22. min. již ale situace byla opačná. Po přihrávce F. Špatenky se dostal do průniku R. Fojt do velkého vápna, hostující brankář vyběhl proti R. Fojtovi, fauloval jej, a Dukla zahrávala pokutový kop, který proměnil s přehledem T. Křenek, 1:0.

Ve 29. min. střílel nebezpečně z 25 metrů D. Villaseca, ale jeho ostrá rána z 25 metrů skončila 1,5 m vedle.

Ve 30. minutě dali o sobě vědět také hosté, kteří po rychlém protiútoku nebezpečně vystřelili z levé spojky z 18 metrů útočníkem D. Šupem, jeho prudkou střelu směřující k pravé tyči ve skluzu stačil zastavit L. Březina.

V 31. min. obdržel hostující záložník Studecký žlutou kartu za faul na J. Hudce

Hosté vyrovnali skóre utkání první střelou na bránu v 34. min., a byla to výstavní trefa hostujícího stopera Hruštince z 30 metrů z levé spojky, která, mírně tečovaná bránícím hráčem Dukly, se vytočila přesně do pravého vinglu, 1:1.

Dukla nesložila zbraně a pokračovala v otevřené hře.

Ve 36. min. střílel nepřesně z 27 metrů F. Špatenka.

Ve 40. min. hosté zahrávali první rohový kop, konsolidovaná obrana Dukly se však překvapit nenechala.

Dukla se pokoušela i nadále zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, ve 41. min. střílel nebezpečně V. Kočí ze 17 m k levé tyči, ale hostující brankář stačil přízemní střelu vyrazit na roh. V nastaveném čase, ve 46. min. tečovanou střelu levého záložníka Š. Nikla opět stačil brankář J. Havránek vytěsnit na roh. V samém závěru tříminutového nastavení první půle po dlouhém míči Š. Nikla a zaváhání hostující obrany, se dostal do gólové šance F. Špatenka, ale jeho střelu směřující do odkryté branky hostí, stačil z brankové čáry vykopnout stoper hostí D. Schettl.

Do druhé půle domácí trenér A. Majer vystřídal R. Fojta F. Ulmanem. Hostující trenér J. Němec sáhl k dvojímu střídání, ze hřiště odešli záložníci M. Studecký a P. Tichý, jejich místa zaujali J. Bechyně a P. Výborný.
Ve 48. min. náznak gólové příležitosti Dukly po průniku F. Ulmana skončil jen ostrou přízemní přihrávkou podél branky skrz malé vápno, když z druhé strany „uzavírajícímu“ Š. Niklovi chyběl půlmetr k zakončení do odkryté branky.

Dukla v rozmezí 56. a 58. min. zahrávala dva rohové kopy, ale hostující obrana byla připravena.

V 59. min. hosté z trestného kopu z levé spojky z 28 m nebezpečně vystřelili ostrou ránou P. Výborným, naštěstí pro Duklu, skončila střela metr vedle branky.

V 60. min. hosté vystřídali stopera D. Schettla R. Cibulkou.

V 66. min. také domácí trenér sáhl ke střídání, Š. Nikla v záloze vystřídal další dorostenec O. Břeh.

V 67. min. obdržel D. Villaseca žlutou kartu za „taktický faul“ na půli na hostujícího Hruštince.

V 70. min. zahrávala Dukla trestný kop z pravé spojky ze 30 metrů, ale střela kapitána L. Březiny skončila nad hostující brankou.

V 74. min. se „opakovala“ situace z prvního poločasu z 10. minuty. Do velkého vápna z pravé strany pronikl F. Ulman, odcentroval z hranice malého vápna přes vybíhajícího brankáře, před nekrytou branku na dobíhající hráče Dukly, ale rozhodčí Rejžek k překvapení všech opět zapískal faul na hostujícího brankáře.

Hosté setrvávali v bránění „z obranného bloku“, neotevírali prostor na své polovině.

V 80. min. vystřídal agilního, vyčerpaného D. Villasecu v záloze Dukly Š. Krejčí.

V 84. min. vystřídali také hosté, kde na druhé straně také vyčerpaného útočníka M. Jindráčka, kterého celý zápas čistě uhlídal V. Löffler, vystřídal čerstvý J. Sláma.

V 90. min. střílel z 22 metrů z levé spojky nad hostující branku dobře se uvolnivší O. Břeh.

V samém závěru utkání, v nastaveném čase, si Dukla vytvořila dvě gólové šance. Nejprve ve druhé minutě nastavení si navedl míč do levé spojky F. Ulman, ale jeho střelu směřující do branky hostí, stačil bránící J. Bechyně vykopnout na roh.

Největší gólovou šanci si vypracovala Dukla v poslední minutě tříminutového nastavení, a to, když po rohovém kopu z levé strany, zahrávaném J. Hudcem, si výborně naskočil na zadní tyči J. Kozojed a jeho čistá ostrá hlavička z 5 metrů skončila, na štěstí pro hosty, vedle.

Následně rozhodčí J. Rejžek ukončil zápas.

 


Fotogalerie


Partneři klubu