3. kolo, sobota 18. 9. 2021, 13:00, Statenice, tráva

Branky: 32.Norlin, 39. Norlin, 72. Nováková - 60. Černá
ŽK: 44. Grossová - 37. Pirklová
Rozhodčí: Sliacký
Diváci: 75

V neděli holky na domácím hřišti ve Statenicích přivítaly soupeřky z Hradce Králové. Naše děvčata vstoupila do zápasu velmi aktivně a vytvářela si šance již v začátku utkání a soupeřky prakticky nepustila na svojí polovinu hřiště. Holky se dostávaly do slibných šancí, které ale bohužel končily na začátku vápna soupeře, nebo chycením hráček do ofsajdové pasti, s čímž bojujeme téměř v každém utkání. Ve 32. minutě se ale do šance dostala Ella Norlin a využila ji ve prospěch domácího týmu. Gól v holkách probudil ještě větší touhu po prvním vítězství v letošní lize a skvělý první poločas potvrdila znovu skvěle hrající Ella Norlin, která se ve 39. minutě prosadila znovu a rozhodčí první poločas ukončil za stavu 2:0.

Druhý poločas se lehce lišil od první velmi dobré půle. Holky přestaly využívat krajní hráčky a hra se přesunula pouze na střed hřiště. Prostoru bylo málo a kombinační hra se úplně vytratila. V 60. minutě toto potrestala hráčka Hradce, když překonala naší brankářku a snížila stav na 2:1. Do několika gólových šancí se během druhého poločasu dostávala Danča Nováková, ale většina z nich končila střelou nad nebo vedle bránu. Až v 72. minutě se jí podařilo překonat brankářku a mohla tím potvrdit vítězství Dukly nad Hradcem stavem 3:1. I když tým nebyl v plné sestavě a do brány musela zaskočit hráčka z pole, holky utkání zvládly velmi dobře a hlavně za první poločas si zaslouží pochvalu. Stále ale máme spousty věcí, na kterých je třeba pracovat a zlepšit do budoucích zápasů. V příštím kole holky nastoupí do utkání proti AC Sparta Praha.