11. kolo, neděle 7. 11. 2021, 09:00
ABC Braník ABC Braník
2:3pen

ABC Braník:

Snaková - Špinarová, Dvořáčková, Malířská L. (C), Malířská N., Tomečka, Majerová, Korbová, Dastychová, Jungerová, Klímová, Černická.

Dukla Praha:

Krátká - Ziková, Voříšková, Abubakr, Gajzlerová (C), Veselá, Havránková, Kolingerová, Seifertová, Vančurová, Cermanová

Branky: 12. Majerová, 25. Malířská L. - 41. Gajzlerová, 58. Veselá
Rozhodčí: Strnadová

V rámci 11.kola 1.ligy mladších žákyň jsme poměřili síly s Braníkem na jeho půdě. Do utkání vlétly naše holky skvěle, vytvořily si spoustu zajímavých a nebezpečných střeleckých příležitostí. Soupeřky zamkly na jejich půlce, ale ani jedna šance nebyla proměněna v gól. Tak dlouho si zahrávaly naše hráčky se známým pořekadlem „nedáš, dostaneš“, až se opravdu dostala po dlouhém nákopu za naší obranu rychlá Majerová a otevřela za domácí skóre. O pár minut později pak po inkasovaném gólu opařené holky z Dukly napodobila Majerovou také kapitánka a nejlepší hráčka utkání za domácí Linda Malířská a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Braník.

Do druhého poločasu znovu náš tým vstoupil aktivně a bylo vidět, že se zápasem chceme ještě něco udělat. Obrana přestala dělat chyby, několikrát nás podržela skvělá Krátká v brance a odměnou za aktivitu byly góly Gajzlerové a Veselé. Nutno podotknout, že gólů z naší strany mohlo být víc, ale holky v pálení šancí pokračovaly také po přestávce. Dvě minuty před koncem ještě napálila z bezprostřední blízkosti balón do tyče Ziková a podtrhla tak zmar Dukly v zakončení. O vítězi tedy rozhodovaly pokutové kopy, kde je opět potřeba pochválit Domču Krátkou v brance, která dvě penalty soupeřkám lapila a poté co Cermanová proměnila rozhodující pokutový kop si holky vezou z Braníku po otočce dva body za výhru po penaltách.

Tomáš Zábojník - trenér: "Utkání jsme si zbytečně zkomplikovali po dvou inkasovaných brankách, navíc jsme často selhávali v zakončení. Jsem rád, že se tým dokázal i přes dvě inkasované branky vzchopit a utkání nakonec dotáhnout do vítězného konce na penalty. Holky mohly vyhrát i vyšším rozdílem, ale dva body vzhledem k vývoji utkání bereme. V sobotu nás čeká poslední ligový zápas podzimní části v Roudnici a věřím, že tam získáme tři body s větším klidem."