PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

U19: V prvním venkovním utkání sezony jsme jasně zvítězili v Ústí nad Labem

23. 8. 2021 | Redakce

U19: V prvním venkovním utkání sezony jsme jasně zvítězili v Ústí nad Labem

Náš dorost do 19 let pokračuje ve výborném vstupu do sezony. Mladíci Dukly vyhráli třetí zápas v řadě s čistým kontem, v Ústí nad Labem zvítězili 6:0.

2. kolo, neděle 22. 8. 2021, 10:00
Ústí n. Labem Ústí n. Labem

Dukla Praha:

Spilka – Ulman, Suchan, Löffler, Bartošek (60. Hübl) – Fojt, Krenciv, Nikl (68. Kulhavý) – Novotný (68. Pavlovský), Bohatý, Kasal (60. Břeh).

Branky: 33. Suchan (Fojt), 36. Krenciv (Nikl) PK, 68. Novotný (Hübl), 74. Krenciv (Ulman), 75. Hübl (Fojt), 82. Bohatý (Břeh).

Přestože jsme si vytvořili ze hry několik dobrých šancí ke skórování, nedokázali jsme je stejně jako v minulém utkání proměnit. Pomohli jsme si však znovu standardními situacemi. Nejprve nás ve 33. Suchan poslal hlavou do vedení po rohu Fojta, o chvilku později byl v pokutovém území faulovaný Nikl a Krenciv penaltu s přehledem proměnil.

V úvodu druhého poločasu si důležitý zákrok připsal Dan Spilka při šanci domácích, v dalších minutách jsme to však byli už jen my, kdo si vytvářel šance. Důležitou třetí branku přidal Novotný po samostatném nájezdu a čtvrtou znovu Krenciv umístěnou střelou před vápnem. V závěru se ještě trefili Hübl a Bohatý.

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): "Pozornou a zároveň aktivní defenzívou jsme dnes položili základ k vítězství. Domácí jsme presinkem nutili k nakopávaným míčům, které se nám dařilo uhrávat, nebo dobírat. Zároveň jsme odehráli zápas s minimem standardních situací na vlastní polovině. Jsem rád, že se nám ve druhém poločasu podařilo vstřelit branky ze hry, protože s proměňováním šancí jsme se delší dobu potýkali. Nejvíce si však cením celotýmového pojetí, díky kterému jsme zvládli odehrát třetí zápas po sobě s nulou. Věřím, že na to navážeme i v dalších zápasech."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu