Těsná a nezasloužená porážka našeho B-mužstva v Brozanech

25. 10. 2021 | Ing. Jiří Uldrich

Těsná a nezasloužená porážka našeho B-mužstva v Brozanech

Těsně a nezaslouženě prohrál náš B-tým v neděli v Brozanech. Naši se ujali vedení již v 6. minutě zápasu a v první dvacetiminutovce neproměnili tři další slibné brankové příležitosti. Soupeř pak na konci první půlhodiny zápasu vyrovnal a hned z kraje druhého dějství otočil skore ve svůj prospěch krásnou a nechytatelnou střelou z trestného kopu. Do konce utkání se však našemu béčku alespoň vyrovnat nepodařilo, i když řada příležitostí k tomu byla.13. kolo, neděle 24. 10. 2021, 14:30, Sokol Brozany
Brozany Brozany
2:1
(1 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Brozany:

Havránek (K) - Pardubský, Bechyně, Schettl (46. Sláma), Bubeníček - Gebert - Krátký, Tichý (23. Výborný), Studecký, Šup - Chukwuma (87. Kolařík)

Dukla Praha:

Šťovíček - Ludvíček, Matoušek (K), Kovernikov, Březina (81. Mládek) - Kott, Křenek (68. Štefančin), Hudec (90. Kozojed) - Bin, Varačka (81. Hodek), Šebrle

Branky: Šup (26.min.), Výborný (48.) - Šebrle (6. min.), ŽK: Výborný (67. min.), Studecký (72. min.) - Matoušek (62. min.), Ludvíček (78. min.) ČK: bez karet, Rozhodčí: Nehasil Lukáš - Hányš Martin, Šmat David Delegát: Svoboda Miroslav,
Diváci: 150

Komentář

Dukla vstoupila do utkání lépe než domácí. Hned ve 2. minutě po přihrávce Š. Šebrleho na L. Březinu následoval ostrý centrovaný míč z levé strany velkého vápna na bližší tyč, kde si výborně naskočil agilní, obranou tísněný M. Varačka a jeho hlavička z 5 metrů v gólové šanci skončila jen těsně vedle podél domácí branky.

Ještě veseleji byla v dukláckém táboře v 6. minutě, to B. Kim donutil k nepřesnosti v přihrávce domácího stopera Schettla, po té štírek Š. Šebrle vybojoval míč s domácím pravým obráncem Pardubským, přihrál do pravé strany na D. Ludvíčka a po jeho přihrávce na prostředek nahrál T. Kott patičkou na nabíhajícího Š. Šebrleho, který se uvolnil kličkou ve vápně domácích a ze 7 metrů dostal Duklu do vedení 1:0.

Dukla pokračovala v tlaku, rychlé, přesné kombinační akce platily na domácí tým, výsledkem byly dva rohové kopy Dukly v 7. a 8. minutě, zahrávané J. Hudcem, které sice vytvořily závary v domácím vápně, ale bez gólového vyjádření.

Ve 12. minutě zamířil T. Kott z trestného kopu po ruce domácího stopera Bechyněho z 28 metrů přímo doprostřed domácí branky, ostrou, "štiplavou" ránu domácí brankář Havránek kryl.

V 18. minutě Š. Šebrle po pasu za linii domácí obrany střílel z levé spojky v plném běhu z 15 metrů jen 3/4 metru vedle domácí branky.

Další gólová šance Dukly ve 21. min. po stříleném centru z levé strany od L. Březiny a dobrém náběhu M. Varačky, který předskočil bránícího stopera Bechyněho, skončila po hlavičce - mírné teči Varačky v autu.

Hned o půlminutu později si Dukla vypracovala další "tutovku" ,ale střelu M. Varačky stačil domácí gólman Havránek vyrazit na rohový kop. Domácí obrana byla na rohový kop připravena a míč odhlavičkoval pravý záložník Krátký.

Domácí se poprvé osmělili ve 23. min., kdy zahrávali rohový kop z pravé strany na vzdálené malé vápno, v té době vystřídali domácí zraněného středního záložníka Tichého Výborným. Rohový kop obrana Dukly s přehledem J. Šťovíčkem vyřešila.

Dukla ještě zahrozila polostřelou-polocentrem Š. Šebrleho z levé strany, na který domácí brankář nereagoval a na štěstí pro něj míč skončil půl metru vedle.

Domácí po té přitvrdili hru a získali postupně střed hřiště. Výsledkem byla první gólová šance domácích a hned vyrovnávací gól ve 26. minutě, kdy domácí tým po kombinaci po levé straně po kombinaci Chukwuma - Gebert - Šup - Výborný - Chukwuma a jeho "uličce" do vápna z levé strany levý záložník Šup podél vybíhajícího brankáře Dukly ze 7 metrů vyrovnal na 1:1.

Domácí vyrovnávací branka povzbudila a v 29. minutě musel J. Šťovíček v brance Dukly ukázat svoje kvality, to když se na hranici velkého vápna po přihrávce Výborného dostal ke střele útočník Chukwuma a brankář Dukly jeho střelu pod břevno zneškodnil.

Další nebezpečnou akci domácích v 32. min. opět vyřešil jistý J. Šťovíček, když pravý obránce Pardubský vyslal na branku Dukly nebezpečnou střelu z pravé spojky ze 13 metrů.

Rohový kop domácích Brozan z pravé strany v 33. min. zahrávaný záložníkem Výborným na prostředek vápna zakončoval stoper Bechyně ze 13 metrů, dva metry nad branku Dukly.

Domácí obrana pak zastavovala protiútoky Dukly, vedené zejména rychlým Š. Šebrlem a B. Kimem často jen za cenu faulů.

Do kabin se pak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle domácí vystřídali stopera Schettla Slámou. Do obranné čtveřice domácích se stáhnul pravý záložník Krátký a jeho místo v záloze zaujal čerstvý Sláma.

Domácí se snažili od začátku druhé půle zatlačit Duklu k její brance a hned ve 47. min. po přihrávce na vysokého středního záložníka Studeckého následoval míč na útočníka Chukwuma, který se snažil obhodit atakujícího F. Matouška, hereckou etudou nahrál let vzduchem a rozhodčí Nehasil odpískal proti Dukle trestný kop z prostředka, mírně zleva z 23 metrů. K jeho exekuci se postavil domácí střelec Výborný a pravou nohou přes zeď "vymetl pavučinku" v levém vinglu, 2:1 pro Brozany. V téže minutě obdržel žlutou kartu za protesty na lavičce trenér Dukly A. Majer.

Domácí se pak zatáhli, Dukla obléhala branku domácích "sokolů" a ti zhustili obranný val na 8 hráčů ve dvou vlnách a spoléhali se na brejky do otevřené obrany Dukly, případně na přerušení kombinace Dukly za jakoukoli cenu v bezpečné vzdálenosti od domácí branky.

Bylo tomu tak, v 51. min., kdy po špatném zpracování přihrávky šel do brejku domácí střední útočník Chukwuma, ale jeho střelu z levé spojky ze 13 metrů brankář J. Šťovíček kryl.

V 52. min. po rohovém kopu Dukly zahrávaném B. Kimem, zakončoval ze 7 metrů "nůžkami" D. Ludvíček, nepovedená střela skončila vedle domácí branky.

V 53. min. nebezpečně vystřelil ze střední vzdálenosti T. Kott, jeho střelu, ale domácí obrana stačila srazit.

Následně po tvrdém úderu rukou jednoho z obránců domácích na B. Kima, který se uvolnil ve vápně Brozan píšťalka rozhodčího zůstala němá.

V 62. min. obdržel žlutou kartu F. Matoušek za faul na půli na domácího útočníka Chukwuma.

V 67. min. obdržel žlutou kartu domácí záložník Výborný

Dukla sáhla k prvnímu střídání v 69. min., kdy T. Křenka v záloze nahradil J. Štefančin.

V 72. min. obdržel domácí střední záložník, vysoký Studecký, žlutou kartu za podražení zezadu T. Kotta v poli.

V 74. min. unikl obraně Dukly od poloviny hřiště domácí útočník Chukwuma, ale pozorný J. Šťovíček vyběhnutím z branky mu zmenšil střelecký úhel a jeho střelu z 11 metrů vyrazil.

Tlak Dukly pokračoval, ale k zakončení z dobrých střeleckých pozic se Dukla nedostávala.

V 78. min. obdržel žlutou kartu za faul D. Ludvíček.

V 81. min. Dukla vystřídala dvojici hráčů, M. Varačku vystřídal v útoku J. Hodek a L. Březinu v obraně T. Mládek.

V poslední desetiminutovce na rozměklém trávníku Dukla domácí zatlačila na jejich půli, kteří s vypětím všech sil se bránili kombinacím Dukly.

Nakonec v posledních třech minutách domácí taktickým střídáním otupili tlak Dukly a v samém závěru se pak utkání dohrálo uprostřed hřiště.

Zkušenější tým domácích tak oslavil tříbodový zisk a mladíci Dukly po slibném začátku utkání odjeli do Prahy s prázdnou. 

Ohlasy trenérů

 


Fotogalerie


Partneři klubu