PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
přát., neděle 11. 7. 2021, 10:15
Králův DvůrKrálův Dvůr

Dukla Praha:

1. poločas: Gotthard – Helík, Křenek (K), Fojt, - Ulman, Špatenka, Villaseca, Mládek - Hrubeš, Hodek, Kočí.

2. poločas: Meer – Bican, Křenek (K), Fojt - Ulman, Špatenka, Hudec, Chovan, Mládek - Hodek, Kočí.

Králův Dvůr:

Toman (46. Špicl) – Václavík, Holý, Hell, Novák – Kilián (68. Jákl) , Beňo, Jákl (46. Krejča) – Janota (29. Kreml), Kůžel (62. Mach), Mach (46. Janů).

Branky Dukly: 31., 40. a 72. Hodek, 5. Hrubeš, 42. Špatenka.

Dukla se dostala do vedení hned z první útočné akce v 5. minutě, když po centru z levé strany od Kočího se na malém vápně nejlépe zorientoval J. Hrubeš, 1:0.

Hosté odpověděli v rozpětí 10. - 14. minuty sérií tří rohových kopů bez gólového efektu, další dva střelecké pokusy Dukly J. Hodka z 18 metrů a F. Špatenky z 21 m byly nepřesné a skončily vedle hostující branky.

Brankář Gothard v brance Dukly pak ve 24. min. kryl nepříjemnou střelu k tyči vyslanou středním záložníkem Beněm ze 17 metrů.

V další fázi pak Dukla během 12 minut vstřelila tři branky. Nejprve ve 31. min. zvýšil křížnou střelou z levé spojky z 8 metrů J. Hodek na 2:0 po kombinaci R. Fojt - J. Hrubeš - J. Hodek. Pak ve 40. minutě zvýšil J. Hodek na 3:0, přihrával T. Mládek a hned ve 42. min. zvyšoval již na 4:0 F. Špatenka po přihrávce F. Ulmana.

Po poločasové přestávce a prostřídání hosté nebezpečně vystřelili ve 47. min., ale novic v brance Dukly Lee van der Meer přízemní střelu Janů z levé spojky z 18 metrů kryl. V 51. min. musel pak pádem pod nohy zastavit průnik hostujícího útočníka Krejdla. Z následného pokutového kopu se hostující Kůžel nemýlil a snížil na 4:1 pro Duklu.

Hosty vstřelená branka povzbudila a hned v 53. min. nastřelili po rozehraném trestném kopu prudkou střelou pravého obránce Václavíka z 19 metrů břevno duklácké branky.

Po té si mladíci Dukly vytvořili několik brankových příležitostí, např. v 64. min. po centrovaném míči v plném běhu hlavičkoval z 8 metrů S. Razzeto, ale prudká hlavička skončila nad hostující brankou, v 66. min. Mládek postupující z levé strany sám na brankáře Špicla se jej pokusil lobem přehodit, což se povedlo, ale míč skončil jen těsně vedle odkryté branky.

Poslední gólový zápis v zápase se pak povedl J. Hodkovi v 72. min., když po falšované přihrávce za linii obrany od S. Razzeto, byl u míče dříve než vybíhající hostující brankář a míč pak "uklidil" do opuštěné hostující branky., 5:1.

Protože ve zbývajícím čase pak ani dva střelecké pokusy hostí nemířily na branku Dukly, skončil zápas jednoznačným vítězstvím mladíků rezervního týmu Dukly.

Odehráno v 10:15
FK Fotbal Třinec