PORTRÉTY Z JULISKYMatúš Hruška

Z pražského derby vyšla vítězně Dukla

4. 8. 2019 | Redakce

Z pražského derby vyšla vítězně Dukla

Po vyhraném zápase v Hradci Králové se Dukla opět představila doma. V malém pražském derby s Viktorií Žižkov vybojovali svěřenci Romana Skuhravého tři body, když v obou poločasech vsítili jednu branku.

3. kolo, neděle 4. 8. 2019, 10:15, Stadion Juliska | Zápas ON-LINE
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha: Hruška - Chlumecký, Piroch, Souček - Douděra (62. Ayong), Doumbia, Tetour, Preisler - Holík, González (83. Krunert), Hadaščok (71. Kovaľ).
FK Viktoria Žižkov: Švenger - Řezáč (86. Petrlák), Březina, Opluštil, Tusjak - Urbanec (73. Guti), Gil, Batioja, Cabadaj, Bazal - Egidio (62. Halgoš).
Branky: 21. González, 74. Tetour (pen.). ŽK: 19. Douděra, 28. Chlumecký - 44. Urbanec, 73. Březina.

Úvodní minuty zápasu patřily Žižkovu. Řezáčovu střelu však stačila dukelská obrana zblokovat a tlak soupeře ustála. Poté už začala útočit Dukla. Holík ve vápně přihrál Gonzálezovi, ale jeho střelu brankář Švenger chytil. Další střelu vyslal jen o dvě minuty později opět González, ale ani jeho střela nebyla úspěšná. Ve 13 minutě se domácí dostali do další šance. Tetour z pravé strany poslal dlouhý pas na Preislera, jeho pokus však stačil brankář hostů vyrazit. Skóre otevřel ve 21. minutě González, když s Presilerem sehráli nacvičený přímý kop. Krátce nato se po dobré kombinaci dostali Holík s Gonzálezem až do žižkovské šestnáctky, ale poslední přihrávku vychytal pozorný Švenger. Brankář Viktorie Žižkov měl další práci jen o chvíli později. Douděrovu střelu z voleje ale také chytil. González byl i nadále při chuti, pálil však pouze doprostřed branky, kde už čekal připravený Švenger. Na konci poločasu se do zajímavé šance dostali také hosté. Gil dostal centr z pravé strany, Hruška však zasahovat nemusel, protože Gil hlavičkoval jen nad branku domácích. Více již hosté do poločasu nestihli, a tak Dukla vedla 1:0.

Na začátku druhého poločasu se Dukla snažila přidat druhý gól. Ale González v 48. minutě trefil jen brankáře Žižkova. Následně se do několika zajímavých příležitostí dostali i hosté. Egidiovu střelu doprostřed branky Hruška vychytal a Batioja o chvíli později netrefil bránu. V 72. minutě měli svěřenci trenéra Skuhravého k dispozici přímý kop, který zahrával Preisler na střídajícího Ayonga, ale ten hlavičkoval pouze do rukavic brankáře. Jen o pár vteřin později byl Kovaľ ve vápně faulován Březinou a rozhodčí nařídila pokutový kop. K penaltě se postavil kapitán Dukly Daniel Tetour a s přehledem přidal druhý dukelský gól. Žižkov zahrával v 78. minutě přímý kop, ale ohrozit branku domácího celku nedokázal. Poslední minuty zápasu odehrávajícího se za silného deště už žádné ohrožení branky nepřineslo, a Dukla tak porazila Viktorii Žižkov 2:0.

Roman Skuhravý: „Dneska byl jediný cíl a možná to byl ten důvod toho, že jsme vypadali v tom zápase tak nesebevědomě, to bylo vyhrát, protože my jsme tady naposledy vyhráli s Karvinou a strašně moc jsme to chtěli zlomit. Vážím si toho, že jsme první poločas soupeře nepustili do žádné příležitosti. Naopak my jsme si ty šance vypracovali, ale bohužel ta kvalita v té finální fázi chybí, to řešení na těch posledních 30 metrech je trošku kostrbaté. Krásným gólem jsme se dostali do vedení. Nebyl jsem ani v té první půli nebyl spokojený s tou sebevědomou zarputilostí, že my jsme tady doma a chceme vyhrát. Ukázalo mi to, že ti kluci potřebují neustálou podporu a my musíme být trpěliví. Já věřím tomu, že když to přežijeme výsledkově, tak to mužstvo bude ukazovat to, co já vidím dennodenně na tréninku, a budeme tyhle zápasy zvládat s daleko větší lehkostí. Soupeř druhý poločas zjednodušil hru a my špatně bránili krajní prostory. Dneska beru vítězství, ale oproti Hradci ta hra neměla takové parametry.“