PORTRÉTY Z JULISKYMarek Hanousek

U18: Mistrovské utkání proti Mladé Boleslavi skončilo porážkou

13. 3. 2019 | Redakce

U18: Mistrovské utkání proti Mladé Boleslavi skončilo porážkouV nedělním zápase jsme se utkali na Julisce s týmem FK Mladá Boleslav. Na konci zápasu se skóre zastavilo na konečných 1:5 ve prospěch hostujícího týmu.

16. kolo, neděle 10. 3. 2019, 10:15
1:5
(1:2)
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Šmejkal – Matoušek, Čížek, Březina, Ferreira (46. Ludvíček) - Jeřábek, Zakharchenko (46. Novotný), Dostál – Kubeš, Bílek, Hrubeš (71. Hodek).
Branka: 13. Kubeš (Dostál, Jeřábek).

V nedělím zápase jsme se střetli s týmem, který přijel především bojovat o výsledek utkání. Vstup do zápasu jsme však měli lepší my, kdy po pěkné akci středem hřiště zabíhající Kubeš přehodil brankáře hostí. Do té chvíle si hostující obrana nevěděla rady s naší hrou a v dalších minutách se nám dařilo hrát hru, kterou jsme chtěli. Bohužel nás srážejí opakovaně individuální chyby, kterými se náš týmový výkon značně znehodnocuje. Po několika hrubých chybách v defenzivě se soupeř stačil oklepat z rychlejší hry, která mu zvláště v přechodové části dělala potíže. V 16. minutě jsme tak nabídli soupeři možnost ke srovnání, kterou nepohrdl. V pokutovém území se hostující útočník otočil kolem našeho obránce, který mu dal volnost a zbytek akce už byl pouhou formalitou. V následujících minutách bylo na hostujícím týmu znát záměr, se kterým přijeli. Bránění v aktivním hlubokém bloku s vyčkáváním na šanci, kterou by mohli vyřešit, také díky velmi dobře rychlostně a silově disponovanými útočníky. Oproti minulému týdnu se nám však dařilo i do hlubokého bloku dostávat, ovšem opakovaně selháváme ve finální fázi. Naproti tomu soupeř využil našeho dalšího záváhání a ve 42. minutě otočil skóre na 1:2.

Ve druhém poločase soupeř ještě více vyčkával a naše snažení překonat po zemi a kombinačně soupeřův blok vyústila v několik šancí, ve kterých postupně selhali i zkušení útočníci. Následně jsme zaváhali v založení a nabídli soupeři míč na malém vápně – 1:3, v dalších dvou situacích v samém závěru nás potrestala vlastní nedisciplinovanost a přemíra snahy hrát vše po zemi. Dva góly v rozmezí 80. – 88. minuty toho budiž důkazem. Hru, kterou jsme se prezentovali musíme hodnotit jako úspěšnou, neúspěšné a nedostatečně si počínáme v boxu soupeře, kde jsme málo důrazní a neobsazujeme správné prostory. V příštím utkání narazíme na silný tým Bohemians, který prověří, zda jsme přes týden na těchto činnostech zapracovali.