PORTRÉTY Z JULISKYJan Holenda
PU, sobota 19. 1. 2019, 16:00, UMT Juliska
ABC BraníkABC Braník

Dukla Praha: Skoblíková, Žáková - Fedoryshyn, Pařízková, Senická, Fojtíková, Bernardová, Bělohlávková, Pekárková, Slováčková, Košatková, Lišková, Žilinská, Nováková, Ryndzak, Kadlecová, Bačkovská
Branky: 18.Lišková, 57.Pekárková - 2.Kulhánková, 44. Kumstová
Rozhodčí: Chrenko

První přípravné utkání potkaly naše dorostenky soupeře z Prahy, ABC Braník. Ten na poslední chvíli udělal mix juniorek a několika hráček z žen, jelikož Bohemians 1905 nám odřekla utkání. Naneštěstí se hrálo a byl k vidění i velmi zajímavý zápas. V úvodních minutách se dostala ke střele z dálky Kulhánková, která nachytala brankářku Skoblíkovou výše postavenou a gólem skoro z půlky otevřela gólový účet zápasu. Aktivní domácí hráčky ale na sebe nenechaly dlouho čekat, po několika zajímavých akcích si vypracovaly roh. Bělohlávková posadila míč do pokutového území na Lišková, která střelou z první vyrovnala stav utkání.

Druhá půle začala obdobně, k odraženému míči se prodrala Kumstová, jenž pěknou střelou o břevno nedala Žákové nejmenší šanci. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a i přes několik neproměněných šancí na obou stranách se přece jen domácí fotbalistky opět radovaly. Lišková zatáhla míč po levé straně a přihrávkou pod sebe na hranici pokutového území nabídla Pekárkové vyrovnat a ta šancí nepohrdla. Tvrdou střelou k levé tyči nedala golmance šanci a zakončila utkání na konečných 2:2.