PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

Juniory přestřílel Liberec

18. 2. 2019 | Redakce

Juniory přestřílel LiberecNa úspěšnou generálku proti Litoměřicku dukelská juniorka nenavázala a na umělé trávě v Turnově podlehla v prvním mistrovském utkání Liberci 1:5

18. kolo, pondělí 18. 2. 2019, 13:00, FK Turnov UMT, Koškova 2277
Slovan Liberec Slovan Liberec
5:1
(2:1)

Slovan Liberec: Vliegen – Köstl (80. Dvořák), Prokš (C), Fukala, Šulc (68. Vrabec), Pázler (46. Musa), Baláž, Micovčák, Kazda (77. Ulbrich), Vuklišević, Gembický (77. Petr).
Dukla Praha: Šťovíček – Schneider, Korček, Mašek, Šolaja – Kott, Vyleta, Hadaščok (62. Janko) – Kolman, Kubů (70. Kosík), Ullman (62. Burget).
Branky: 37. Micovčák, 45. Pázler, 51. Musa, 70. Gembický, 82. Musa – 28. Kott.
ŽK: 50. Köstl, 85. Fukala.
Rozhodčí: Vodrážka – Fišer, Novák.
Diváci: 50

Hned od začátku utkání se hra odehrávala u brankáře Dukly Šťovíčka. V 9. minutě se probojoval obranou hostů Pázler, jeho střelu Šťovíček vyrazil zpět na Pázlera, který se znovu pokoušel zakončit, ale neúspěšně. Ve 21. minutě se Dukla dostala k přímému kopu, míče se ujal Kott, který ho střelil pouze do náručí libereckého brankáře. Ve 28. minutě dala Dukla první branku utkání. Tomáš Kott měl na levé straně prostor pro zpracování a zakončení doprostřed brány pod břevno, bylo to 1:0. O 10 minutě později už bylo vyrovnáno. Jeden z Libereckých hráčů prodloužil hlavičkou nastřelený centr před bránu na Erika Micovčáka, který míč bez problémů přijal a zakončil k pravé tyči. Už ve 41. minutě se Liberec dostal málem do vedení. Technické zakončení obletělo zeď, pomalu reagující Šťovíček se už nedokázal přemístit, ke štěstí domácích míč těsně zasáhl břevno. V poslední minutě prvního poločasu si vedení převzali liberečtí. Fukala proběhl přes obránce po levém křídle, poté předal míč naběhnutému Šulcovi, ten pouze prodloužil na Pázlera. Tomu stačilo natáhnout nohu aby míč srazil do brány, za stavu 2:1 pro Liberec skončil první poločas.

Druhý poločas začal dalším gólem Liberce, Petar Musa se ujal ve středu hrací plochy míče, následně s ním proběhl obranou Dukly, která zaspala. Dominik Gembický skóre navýšil v 70. minutě, stačilo mu s míčem popoběhnout dva kroky a zakončit do brány Dukly. Z rychlého protiútoku dokázal Liberec v 82. minutě vstřelit pátý a zároveň poslední gól. Petar Musa naběhnutý v pokutovém území pouze dorážel dlouhý centr. Tímto gólem to však končit nemuselo. Jeden z domácích využil vyběhnutí brankáře Dukly, od kterého vybojoval míč a snažil se ho obloučkem překonat, trefil ale pouze břevno. Dlouhé závěrečné minuty byla Dukla uzavřena u své brány. Utkání s FC Slovan Liberec skončilo vysokou prohrou Dukly 1:5.

Tomáš Kulvajt: "V úvodu byli aktivnější domácí, kteří hrozili převážně ze standardních situací. Do vedení jsme však šli my po překvapivé střele Kotta z dálky. Do dvoubrankového vedení nás mohl poslat Kolman a následnou dorážkou Hadaščok, ani jeden z pokusů však do branky neprošel. I proto se do poločasu domácím podařilo skóre otočit. Nejprve vyrovnali umístěnou střelou po rohovém kopu a pár vteřin před poločasem proměnil rychlou akci v gól náš bývalý hráč Jan Pázler. Třetí gól přidali domácí střelou před vápnem šest minut po přestávce. Kontaktní gól mohl vstřelit Kubů, jeho střelu však brankář Vliegen zneškodnil. V poslední dvacetiminutovce pak domácí stvrdili své vítězství dvěma brankami po rychlých akcích."