PORTRÉTY Z JULISKYUroš Djuranovič

Klíčová výhra nad Brnem

27. 4. 2018 | Redakce

Klíčová výhra nad BrnemDukla dokázala zvládnout utkání sezony a doma zvítězila nad brněnskou Zbrojovkou. Výhra se ale nerodila zcela bezbolestně, protože domácí fotbalisté museli otáčet nepříznivý vývoj utkání. To se jim však zásluhou tref Holíka a Schranze podařilo a mohli tak slavit veledůležité tři body.

26. kolo, pátek 27. 4. 2018, 18:00, Juliska | Zápas ON-LINE
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Marek Hanousek (C), Bilovský – Douděra (70. Holenda), Néstor, Holík (78. Kušnír) – Schranz (85. Brandner).
Zbrojovka Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák (C) (46. Sedlák) – Acosta, Kratochvíl, Michal Škoda (70. T. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) – Růsek.
Branky: 42. Holík, 57. Schranz – 31. Michal Škoda.
ŽK: 51. Marek Hanousek, 76. Schranz.
Rozhodčí: Příhoda – Mokrusch, Myška.

Po sedmi minutách hry se řítil osamocený Schranz na brněnskou bránu, křižnou přízemní ranou mířil na vzdálenější tyč, tu ale těsně minul. Na opačné straně přetáhl centr jeden z hráčů Zbrojovky a Rada v domácí bráně měl co dělat, aby konečky prstů posunul míč mimo tři tyče. Hosté vyprodukovali několik zajímavých centrů, se kterými si však domácí obrana ve spolupráci s Radou poradila.

Ve 29. minutě hlavičkoval po přesném centru zprava brněnský Růsek do rukavic dukelského brankáře. Brno bylo za svou aktivitu odměněno ve 31. minutě. Po Ashirově centru z pravé strany se na vzdálenější tyči dostal do zakončení Acosta. Jeho střelu ještě Rada vyrazil, ale na dorážku z kopačky Michala Škody byl již krátký.

Dukla mohla odpovědět ve 28. minutě. Néstor hledal parádním pasem na zadní tyči Douděru, ten však ve stoprocentní šanci před odkrytou bránou nastřelil pouze tyč. Domácím se přeci jen ale podařilo vyrovnat ještě před odchodem týmů do kabin. Zbrojovka propadla ve středu hřiště, Néstor popostrčil míč na LUKÁŠE HOLÍKA a ten využil nabídnutého volného prostoru. Díky svým rychlým nohám unikl hostující obraně a zakončoval na zadní tyč. Gólman Halouska si ještě na míč sáhl, ale vytěsnit jej už nedokázal.

Jak skončil první poločas, tak ten druhý začal. Dukla byla aktivnějším týmem a v 58. minutě to dokázala přetavit ve vedoucí gól. Podaný našel nadýchaným centrem z okraje pokutového území IVANA SCHRANZE a ten se z bezprostřední blízkosti nekompromisní hlavičkou nemýlil. Navýšení skóre viselo ve vzduchu o pár chvil později, když byl Douděrův centr sražen jedním z obránců malý kousek od bližší tyče Halouskovy brány. Z následného rohu došlo k velkému závaru na malém vápně Zbrojovky, ale hosté dokázali krizovou situaci přečkat. Třetí gól nepřidal ani Schranz, když proti jeho pokusu zasáhl hostující gólman a míč vyrazil. Dukla v těchto momentech Brňany mačkala a prakticky je nepouštěla přes půlící čáru.

V 76. minutě zahrávala Zbrojovka přímý kop, jehož exekutorem byl Pilík. Gólman Rada se však na brankové čáře dokázal rychle přemístit a střelu zneškodnil. Na druhé straně zablokovala hostující obrana tvrdou Néstorovu ránu.

Závěr utkání si Dukla pohlídala a nepřipustila jakékoliv drama. Mohla tak doma oslavit jedno z nejdůležitějších vítězství v sezoně.

Jaroslav Hynek: „Na obou týmech byla vidět důležitost utkání, byla tam i opatrnost. První šanci mělo Brno, my jsme to docela zvládli, přesto pak dali první gól a byla otázka, kdo si s tím poradí líp. Pasáž, která následovala, se nám povedla – necukli jsme, snažili jsme se dál hrát a pramenila z toho tyčka Davida Douděry. Nakonec jsme ještě v prvním poločase vyrovnali, což udělalo veliký krok, abychom mohli hrát klidněji. Brnu by nevyhovovala remíza víc, než nám, i když my jsme to samozřejmě také chtěli zvládnout do vítězství. Dali jsme brzy druhou branku, což bylo skvělé, a potom jsme to zahráli velice dobře, na týmu byl vidět klid. Vedení 2:1 jsme docela zvládli. Zkušenost týmu se potvrdila. I když měl na začátku soupeř nějakou šanci navíc, ve druhém poločase už to bylo o nás.“

Pokud jste sledovali vítězný zápasu přímo na Julisce, ohodnoťte kvalitu služeb na stadionu v našem dotazníku. Za vyplnění Vás možná čekají 2 VIP vstupenky na příští domácí utkání se Slavií.