PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý

Dukla veze ze Sezimova Ústí postup v Ondrášovka Cupu

7. 9. 2010 | Redakce

Dukla veze ze Sezimova Ústí postup v Ondrášovka CupuPostup! Dukla vyhrála v Sezimově Ústí 3:2 a může se těšit na třetí kolo Ondrášovka Cupu, ve kterém se střetne s prvoligovým Jabloncem.

2. kolo, úterý 7. 9. 2010
Sezimovo Ústí Sezimovo Ústí

Sezimovo Ústí: Šimon - Martínek, Novák, Mašek, Kostečka, Nejepsa, Vukadinovič, Vaněček (45. Horka), Javorek, Barteska (55. Círeský), Čupr (68. Macháček).
Dukla Praha: Jakubov - Pospíšil, Kučera, Šmíd, Mičic - Šiml (46. Malý), Hanousek (88. Berger), Laczkovich (67. Hašek) - Antipov, Vrána, Přeučil.
Branky: 21. Vukadinovič, 56. Kostečka - 30. Hanousek, 34. Laczkovich, 65. Přeučil. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Urban. ŽK: Vrána (DUK).

I když mužstvo z Julisky nakonec slavilo, do vedení se dostali domácí. Ve 23. minutě zahrával standardní situaci Kostečka a na zadní tyči se ve skluzu prosadil Vukadinovič. Po půlhodině hry se Pražanům podařilo vyrovnat. Laczkovich rozehrál standardní situaci na zadní tyč, odkud skóroval Hanousek. Další minuty pak patřily Dukle, které se ve 34. minutě dostala do vedení. A opět to bylo po spolupráci Hanousek – Laczkovich. Prvně jmenovaný nahrál Laczkovichovi, který skóroval střelou z hranice pokutového území ke vzdálenější tyči – 2:1.

V 56. minutě se Jihočechům podařilo vyrovnat. Kostečka napřáhl ve vzdálenosti 22 metrů od branky a trefil se přesně k tyči. O vítězství Dukly se tak rozhodlo v 65. minutě. Laczkovich přihrál zhruba na penaltu Přeučilovi, který z první poslal míč k tyči – 3:2.

Fanoušci i hráči Dukly se tak mohou těšit na středu 22. září, kdy na Julisku přijede Baumit Jablonec, jeden z prvoligových favoritů.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Začátek zápasu jsme moc dobře nezachytili a domácí byli zhruba dvacet, možná pětadvacet minut lepší. Nebyli jsme moc aktivní, ani pohyb nebyl úplně dobrý a domácí se zaslouženě dostali do vedení. Nám pomohlo vyrovnání ze standardní situace. Řekl bych, že od té chvíle jsme byli lepší a fotbalovější.

Druhý poločas začal v podobném duchu. Hrálo se vyrovnaně ve středu pole. Soupeři se podařilo vyrovnat střelou ze střední vzdálenosti. Ale naštěstí jsme znovu odskočili do vedení a do konce zápasu už jsme ho udrželi.

Mužstvo dnes bylo postavené z hráčů, kteří v poslední době tolik nehráli. Sestava byla poměrně mladá a jsem rád, že i ti mladí hráči se s tím dokázali poprat. I když skóre bylo zpočátku nepříznivé, dokázali utkání dovést do vítězného konce.“