PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

Další tři body! Na hřišti Táborska jsme rozhodli trefou v závěru první půle

22. 8. 2021 | Lukáš Šonský

Další tři body! Na hřišti Táborska jsme rozhodli trefou v závěru první půle

Gól Davida Kozla ze 44. minuty rozhodl o tom, že jsme na hřišti Táborska vybojovali v 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY další tři body a zůstáváme v čele soutěže. K vítězství přispěl také čistým kontem Filip Rada.

5. kolo, neděle 22. 8. 2021, 17:00 | Zápas ON-LINE
FC MAS Táborsko FC MAS Táborsko
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha

FC MAS Táborsko:

Pecháček – Navrátil, Almeida, Holiš, Tusjak – Vozihnoj (70. Kopečný), Icha (85. Drozd), Boula, P. Plachý (60. Rafa) – Jakub Matoušek, Provazník (60. Mu. Tijani).

FK Dukla Praha:

Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Peterka, Cienciala (64. Souček), Kozel (66. Kozma), Faleye (46. Šebrle) – Buchvaldek (86. Bin), Fábry.

Branky: 44. Kozel. ŽK: Holiš, Almeida – Faleye, Barac, Buchvaldek, Šebrle. Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Dohnálek. Střely na bránu: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Držení míče (v procentech): 54:46.

Po kompletním 5. kole jsme jediným týmem, který dosud neprohrál. Ligu vedeme se 13 body těsně před brněnskou Zbrojovkou, navíc s velice příznivým celkovým skóre 10:3.

Na jihu Čech to pro nás byla těžká šichta. Domácí šli do utkání s třemi výhrami v zádech a nám se dlouho nedařilo najít optimální rytmus. Hrál se poměrně vyrovnaný fotbal. Rada musel zasahovat proti zakončení Matouška, na druhé straně centr Buchvaldka jemně tečoval Kozel, ale za záda brankáře Pecháčka (zatím) nezamířil.

Radoval se až těsně před koncem první půle, kdy jsme se zlepšili v pohybu i agresivitě. Běžela 44. minuta a David Kozel si těsně před ofsajdovou linií naběhl na přihrávku za obranu a míč ťukl za vyběhnutého gólmana. 1:0 pro Duklu.

Druhý poločas výrazně ovlivnily podmínky, neboť se na hřiště stadionu v Kvapilově ulici spustil hustý déšť, jimž nasákl celý trávník. Přihrávky létaly pomalu a balon se místy zasekl ve vodní kaluži.

Dukla se snažila i nadále být aktivní a mohla přidat druhý gól. Asi naši největší šanci měl Fábry, k němuž se dostal míč po kombinaci Součka a Šebrleho, ale balon napálil vedle.

Soupeř si už moc příležitostí nevypracoval, i kvůli těžkému terénu nevystřelil ani jeden z týmů ve druhé půli na bránu. Navíc to na hřišti začalo jiskřit a rozhodčí ve druhé půli rozdal celkem pět žlutých karet.

Dukla nicméně těsný náskok uhájila a s Filipem Radou v bráně navíc udržela čisté konto podruhé v sezoně.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „S výsledkem jsme spokojeni, ne tolik ale s předvedenou hrou v drtivé části první půle. Byli jsme pomalí, bez pohybu a soupeř nám dělal problémy svým napadáním. Dlouho jsme se s tím srovnávali a zlepšili se až v závěru, kdy to vyvrcholilo vstřeleným gólem do šatny. Druhý poločas už nebyl moc o fotbale, zápas připomínal spíše vodní pólo. Chtěli jsme dobře bránit a Táborsko výraznou šanci nemělo. Ubojovali jsme to. Teď bude důležité potvrdit vítězství doma nad Opavou. Tam se ukáže, jak velkou hodnotu mají tyhle tři body.“