PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer
    FANSHOP

Ptejte se: David Šrámek

Výkonný ředitel David Šrámek odpoví na dotazy týkající se klubu. Otázky můžete pokládat do konce zimního přestupního okna, tedy do 8. února.

Níže vyplňte své jméno, email, v poli „text příspěvku“ položte otázku a klikněte na „odeslat“.

Vyvarujte se, prosím, vulgárních a nerelevantních dotazů.

JIŽ ZODPOVĚZENÉ DOTAZY NALEZNETE V SEKCI „Odpovědi“ níže.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 16 odpovědí v této kategorii celkem.

Břetislav Podhrázský (Bretislav.Podhrazsky@seznam.cz)
28. 1. 2021, 21:24
 
Dobrý den, pane Šrámku,
rád bych se Vás zeptal, zda můžete jmenovitě napsat akcionáře Dukly Praha?
Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, Břetislave, níže zasílám jmenovitý soupis akcionářů Dukly Praha, který je možný dohledat i přes webový portál www.justice.cz.

FK Dukla Praha a.s. má v současné době 10 akcionářů:
CARBOUNION INVEST, spol. s r.o.
SIGUR, a.s.
Ing. Petr Paukner, Ph.D.
Martin Lafek
Fotbalový klub DUKLA Praha, spolek
Ing. Michal Šrámek
Ing. Vladimír Adámek
Josef Hubáček
FULL MOON s.r.o.
Ing. Josef Hájek

Hezký zbytek dne. David Š.
martinstep (martinstep@seznam.cz)
20. 1. 2021, 00:15
 
Dobrý den, dovolte mi položit pár otázek:
1/ zajímalo by mě jak to vypadá s tréninkovými prostory, v minulosti se na debatách fan klubu s vedením o těchto plánech povídalo,
2/ streamování našich utkání, ačkoliv jsem se již na toto téma ptal v rámci předsezónní debaty, situace se poměrně změnila, jako fanoušci nemůžeme na stadióny, zato permanentky zakoupeny, myslím že varianta nějakého symbolického vstupné, by mohla nějak pokrýt případné náklady na přenos,
3/ otázka ohledně marketingu, existuje nějaká propagace klubu v extérním prostoru? Na mysli mám např., případný koutek v některých lokálních obchodních centrech, jako je třeba OC 6, či Aeroport Outlet v Tuchoměřicích, či samotné letiště,
4/ v rámci Fan klubu jsme se chystali o obnovu fotbalového týmu fanoušků, bohužel pan covid byl zatím proti a naším plánem bylo případně uspořádat samotný turnaj fotbalových fanoušků, pokud tomu okolnosti v budoucnu dovolí, byla by možná podpora u klubu?.
Děkuji za váš čas, M.Štěpánek

Odpověď:
Dobrý den, Martine, zde odpovědi na Vaše dotazy.

1. Bohužel trend dnešní doby je obrovský úbytek hracích ploch, místo kterých jsou realizovány developerské projekty. Jako klub řešíme tuto problematiku dnes a denně. Travnatá hřiště, umělé trávy, haly, tyto prostory absolutně vůbec neodpovídají poptávce, která aktuálně je a bude. Stát řeší výstavbu nových bytů po celé Praze, ale na to, kde si budou děti v budoucnu hrát, běhat a socializovat se s ostatními dětmi, na to už se tolik nemyslí. Jako klub se samozřejmě snažíme o nalezení prostoru pro vybudování tréninkového centra a jsme i v jednání na několika místech, ale jak už jsem psal v jiné odpovědi, finalizace takových projektů je v řádech mnoha měsíců.

2. Ano, v tomto směru máte pravdu. Naším cílem teď je minimálně všechna přípravná utkání streamovat (pokud tedy zápas nebude vysílat televize). Směrem k ligovým utkáním se budeme snažit zatlačit na LFA, aby nám tuto službu oficiálně povolila v jarní části sezony.

3. V minulosti probíhal na těchto místech, které popisujete a dalších pro nás strategických pozicích, rozesev letáků. Do budoucna připravuje více propagace tímto směrem, ale současná situace zatím tyto možnosti neumožňuje.

4. Velice rád se s Vámi na téma turnaje fotbalových fanoušků pobavím. Zašlete mi prosím na můj mail dsramek(zavináč)fkdukla.cz nějaké další informace, pokud už nějaké jsou.
Děkuji a přeji příjemný zbytek večera. David Š.
František Konečný (frakonecny@email.cz)
19. 1. 2021, 20:21
 
Dobrý den pane řediteli, i Vám se přiznám že patřím mezi velké kritiky stávajícího stavu v ”naší”Dukle a pokud mě smáznete divit se nebudu.Mám dva dotazy:1) proč se v Dukle nevyužívají volní hráči,kteří nemají smlouvy.Dnešní utkání se Slávií opět ukázalo jak moc zkušený hráč ve středu pole scházel.Neříkám brát všechno co je,ale snad existuje skauting..2)Kdo jedná s případným sponzorem? Dělal to pan Šmiro,ale ten v Dukle,pokud vím již není. .Děkuji a Dukla do toho ! F.:Konečný - frako

Odpověď:
Dobrý den. To, že se kritikou snažíte vyvolat diskuzi a máte zájem na tom, abychom Duklu zase posunuli tam kam patří neznamená, že bude Váš dotaz někdo mazat.

1. Mohu potvrdit, že se primárně snažíme využívat k příchodům právě volné hráče, protože jsou samozřejmě finančně dostupnější. Jak už jsem odpovídal v předchozích dotazech, tak snaha o příchod nějakého zkušenějšího hráče tady určitě je, jen je v této oblasti poněkud těžký výběr. Starší a zkušenější hráči už jsou platově jinde a zároveň nechceme přivádět hráče, který si „přijde kopnout“ na konec kariéry. Hledáme lídry, kteří budou mít hlad po vítězství a po postupu zpět do první ligy.

2. S nově příchozími subjekty navazuje kontakt nejvíce Petr Lupínek, který zastává funkci PR manažera a spadá pod něj celé marketingové oddělení. Věřím, že s jeho pomocí a pomocí celého managementu nalezneme nové partnery, kteří klub podpoří.
Hezký zbytek dne. David Š.
Daniel Krejci (krejci.daniel@seznam.cz)
18. 1. 2021, 20:23
 
Jak koukám tak tady se odpovídá jen na to co se jim hodí do jejich strategie takže se ptám znova do kdy budete držet na trenérské lavičce pana Skuhravého který nemá vůbec šajn o tom jak trénovat, hrát na 3 obránce nedělají ani žáci proto prosím o odpověď

Odpověď:
Dobrý den, Danieli, to nemáte vůbec pravdu. Odpovídáme, spolu se sportovním ředitelem, na všechny slušně položené dotazy. Pokud ale někdo vede diskuzi formou urážek a nadávek, tak se odpovědi určitě nedočká. Svou otázku jste upravil na slušně položený dotaz, takže nevidím důvod, proč bych Vám nemohl odpovědět.

Směrem k Vaší otázce, určitě jste zaregistroval vyjádření představenstva klubu, kde je jasně deklarováno, že vedení klubu není spokojeno s aktuálním postavením „A“ týmu v tabulce F:NL. To samozřejmě stále platí a tlak na to, abychom zlepšili naše výsledky v jarní části sezony určitě bude.

Pokud ale věříte tomu, že Roman Skuhravý „nemá šajn o tom, jak trénovat“, tak byste měl někdy navštívit zátěžový trénink v Satalicích. Těžko bychom hledali realizační tým, který by odváděl více kvalitní práce, než ten aktuální. Ono je jednoduché se podívat na tabulku a nadávat jen na trenéra. Skrývá se za tím ale mnohem víc, a to je potřeba si uvědomit. Když se podíváte zpětně, tak teď každé přestupní období odešli hráči ze základní sestavy, a to je samozřejmě pokaždé pro trenéry velký zásah. Trenér zhruba zná ekonomický stav klubu a proto chápe, že k občasnému odchodu může dojít. Celkově je ale o hráče Dukly každé přestupní okno velký zájem a proč? Protože tyto hráče náš trenérský tým každý půlrok obrovsky posouvá dopředu. Vezměte si jakým způsobem se teď například posunul Karsten Ayong. Trenéři ho na konci podzimu sebevědomě posunuli na stopera a ten hráč tam každým zápasem roste. V zápase se Slavií byl z našeho týmu nejlepší na hřišti. Ani hráč jako Olayinka se nedokázal poprat s jeho sílou a dynamikou, a to se půl roku zpátky přemýšlelo, jestli Basti nepůjde někam na hostování, aby měl zápasovou vytíženost. Taková rozhodnutí dělá trenéra dobrým trenérem. Roman Skuhravý a jeho tým lidí pracuje naplno a obětuje pro klub hodně. Přijde mi, že se mezi fanoušky vytvořila jakási averze k hlavnímu trenérovi, která je zapříčiněná občasnými necitlivými výroky v rozhovorech. U spousty případů je to ale jen o špatném zvolení slov a pro fanoušky nejasném výkladu toho, o co se v Dukle snažíme. Do budoucna se budu snažit nastavit tyto komunikace tak, aby porozumění našich fanoušků a široké veřejnosti, bylo směrem k našemu klubovému projektu jasnější a srozumitelnější.
Mějte se. David Š.
René Mičke (r.micke@centrum.cz)
18. 1. 2021, 11:08
 
Dobrý den,v Dukle jsem strávil 10let, od žáčků až po juniorku, a osud klubu mi není lhostejný, jsem věrný fanoušek..Když se dívám na přestupovou strategii klubu, nekoresponduje mi s ambicí hrát 1.ligu.Již několik let od nás stále odchází hráči do jiných prvoligových klubů, a my se posilujeme o hráče pouze z nižších soutěží...Opravdu si vedení myslí, že o postup lze hrát s hráči kolem 20 let?Proč nekoupí někoho zkušeného , kdo by mužstvu pomohl okamžitě? Nebo by bylo k fanouškům férové přiznat, že majitel nechce dále financovat Duklu a pouze ji vyprodává.I když bych samozřejmě chtěl obrovsky ocenit to, jak p.Paukner Duklu několik let táhne finančně sám, za to obrovský dík.Když se ale podívám reálně na náš tým, když o něco jde, mladíci to zkrátka psychicky neunesou...V přípravě porazí i Jablonec, pak jsou ale schopní prohrát v lize s podprůměrnými týmy...Děkuji .R.Mičke

Odpověď:
Dobrý den, René, chápu Váš pohled, ale situace není zdaleka tak jednoduchá. Myslím si, že podmínky, které jako druholigový klub na Dukle máme, jsou v této soutěži nadstandardní a tomu i odpovídá výše rozpočtu. Majitel pan Ing. Petr Paukner každoročně investuje do klubu finanční obnos v desítkách milionů korun. Abych byl upřímný, tak se stydím za některé komentáře fanoušků, kteří se dokáží k jeho osobě vyjadřovat bez úcty. Za to, co pro Duklu udělal a kolik do Dukly nainvestoval peněz, které se mu pravděpodobně nikdy nevrátí, bychom mu měli být velice vděční!

Je mi jasné, že z pohledu fanouška je věc jasná tzn. vedení klubu řekne na tiskové konferenci před zahájením sezóny, že cílem je postup a potom přijde přestupní období a my, když přijde větší nabídka, svolíme k přestupu hráče základní sestavy. K těmto na první pohled rozdílným pohledům mohu říct jen toto: ano, Dukla Praha chce určitě postoupit zpět do první ligy, ale nemůže si dovolit nejednat s péčí řádného hospodáře. Pokud vstupujete do soutěžního ročníku s nevyrovnaným rozpočtem, tak zákonitě musíte v průběhu sezóny toto saldo vyrovnat. Takže je to hodně otázka peněz. Tvoříme teď s marketingovým týmem dlouhodobější plán, na který bychom chtěli natáhnout nové partnery, kteří by pomohli majiteli s ekonomickou situací a musím říci, že na to, jak je v tomto ohledu teď těžká doba, tak se nám nevede úplně špatně. Jednoho nového sponzora máme těsně před podpisem a u dalších partnerů jednáme. Bohužel nám zde moc nepomáhá ani stát, který každým rokem snižuje dotační programy, a to markantně, v řádech stovky tisíc, až milionů. Věřte tomu, že pro postup do F:L budeme dělat absolutní maximum a že když přijde nějaký odchod, tak pouze proto, že buďto hráči do půl roku až roku končí smlouva a nechce s klubem prodloužit (ať už z finančních, či jiných důvodů), v tom případě je důležité hráče alespoň zpeněžit a nebo přijde nabídka, která se, jak se lidově říká, neodmítá. V tom případě potom musíme velice dobře zvážit všechny plusy a minusy tzn. finanční situace klubu, vyjádření sportovního úseku, zda máme vytipovanou náhradu na požadovanou pozici a za jakých podmínek, kolik času zbývá hráči do konce smlouvy, nastavení hráče k dané situaci a plno dalších věcí).

Pokud budeme mluvit o hráči, který by vnesl na hřiště větší zkušenost, tak to vidíme i my jako dlouhodobý problém. Již v minulosti proběhlo několik pokusů takového hráče angažovat (Holenda, Jiránek atd.), ale i když tito hráči mají samozřejmě nesmírné kvality, tak pozici dlouhodobějšího lídra v kabině, jako byl třeba Patrik Gedeon, bohužel nenahradili.
Hezký zbytek večera. David Š.
Břetislav Podhrázský (Bretislav.Podhrazsky@seznam.cz)
17. 1. 2021, 12:37
 
Dobrý den, pane Šrámku, chtěl bych se zeptat, co bylo důvodem odchodu trenéra Luboše Urbana od B mužstva. Dále bych se rád zeptal. zda je v řešení odchod nějakého hráče z A mužstva. Předem děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů ve funkci výkonného ředitele.

Odpověď:
Dobrý den, Břetislave, trenér Luboš Urban skončil na základě své rezignace. Na pozici trenéra „B“ týmu je potřeba, aby docházelo k hladkému napojení mezi nejstarší dorosteneckou kategorií U19 a profesionálním „A“ týmem. V tomto případě bylo bohužel z obou stran cítit, že pohled na koncepci a herní nastavení je směrem k mládeži i nahoru do ligy diametrálně rozdílné, a proto se Luboš rozhodl své působení na lavičce „B“ týmu ukončit.

U odchodů, na které se ptáte, tam máme nabídku na dva hráče, ale ani u jednoho nejsme domluveni na podmínkách, takže to zatím vypadá, že odchody jsou pro toto přestupní období ukončené.
Mějte se. David Š.
Jan Nohýnek (jenys3@seznam.cz)
17. 1. 2021, 11:13
 
Dobrý den. Pane Šrámku, schází nám informování o přípravných zápasech A mužstva. Výsledek i hodnocení zápasu DUKLA: FK Jablonec jsem si musel nalézt na stránkách FK Jbc n/N. O Dukle se už ani nepíše v denním tisku. O proběhnuvším zápase jsem se dozvěděl z TV reportáže zápasu Teplice: Jbc n/N. Na venkově nás je dost, kteří fandí Dukle a za každý úspěch jsme vděční. Mnoho zdaru Dukle přeje Jan Nohýnek Soběslavice u Lbc.

Odpověď:
Dobrý den, všechny informace o přípravných zápasech byly publikovány jak na klubovém webu, tak i na sociálních sítích. Přidáváme teď poměrně hodně obsahu, takže Vám články pravděpodobně utekly pod tíhou nově nahraných článků.

Zde odkaz, kde najdete jak zápasové „preview“ s hlasem hlavního trenéra před zápasem s Jabloncem, a zde odkaz i na pozápasovou reportáž, fotky a hodnocení trenéra po utkání.
Díky, že jste s námi! David Š.
Jan Šafránek (HanesLiberec@seznam.cz)
16. 1. 2021, 20:19
 
Dobrý den. Mám ještě jednu otázku.FK Dukla Praha je uváděna jako a.s. ! Jak je to s akciemi. Může si je koupit kdokoliv. Třeba někdo z fanoušku!

Odpověď:
Dobrý den, FK Dukla Praha je akciová společnost a v současné době její akcie vlastní 10 akcionářů. Je to přesně jak píšete, akcie si mohou koupit i fanoušci, dokonce jeden z fanoušků již akcie Dukly vlastní. Zásadní ale samozřejmě je, aby se potkala nabídka a poptávka. Pokud byste měl Vy nebo kdokoliv jiný o akcie zájem, tak samozřejmě můžete napsat přímo na můj mail dsramek(zavináč)fkdukla.cz a společně určitě něco vymyslíme.
Hezký zbytek dne. David Š.
Kacper Wójtowicz (kacper.wojtowicz@zaglebie.eu)
16. 1. 2021, 16:01
 
Hello, are you planning to join the business club? The club has a mission, vision and development plan? Can I leave my CV? Kacper, club scout from Fortuna 1 Liga (POL)

Odpověď:
Hello! Our plan is to be economically stable, get promoted to league 1 and bring up players in our academy who will be able to play against the teams of league 1. Yes, you can send me your CV and information about joining a business club on my email dsramek(at)fkdukla.cz.
Best regards. David
Jan Nassir (jannassir@gmail.com)
16. 1. 2021, 12:54
 
Dobrý den pane Šrámku,
měl bych na Vás dotaz k Dukla mládeži. Je v plánu více propojovat mládež s A týmem? Přijde mi škoda, že se nikdy za 7 let co syn za Duklu hraje nestalo to, že by se někdo z hráčů A týmu přišel na kluky podívat, zatrénovat si, promluvit si a třeba i poradit. V mládeži si vychováváte ty nejvěrnější fanoušky a věřím, že by byli kluci, i holky, z něčeho takového nadšení. Jasně, teď je argument covid, ale třeba od příští sezony? .-) V nějakém rozhovoru Vašeho předchůdce jsem zaznamenal větu ”že Dukla není rodinný klub”. Upřímně? Právě to, že z celé mládeže Dukly mám pocit jako bychom byli součástí jedné velké rodiny, je i jeden z důvodů proč syn za klub hraje. Hezký den
JN

Odpověď:
Dobrý den, Honzo, to, co popisujete je jeden z projektů, které připravujeme po skončení této pandemie. Již v minulosti byly snahy o realizaci něčeho podobného, ale nebylo to úplně dotažené do podoby, kterou bychom si představovali. Projekt se jmenuje „Patroni týmů“ a smyslem je propojit 1-3 hráče „A“ týmu s každou kategorií v naší mládežnické akademii. Projekt už je i zapracován v dokumentu „Sportovní filozofie v práci s mládeží v FK Dukla Praha“ na našich webových stránkách. Marketingovou strategii směrem k mladším ročníkům bereme jako jednu z nejdůležitějších, protože nové fanoušky generačně stejné jako jsem já a starší už těžko naučíme chodit na fotbal na Julisku pouze z lásky ke klubu. Toto pouto se musí vytvořit v dětství, kdy si děti žijí ve vlastním světě a často vzhlíží k hráčům „A“ týmu jako k hrdinům z komiksů.

Pokud jde o slovní spojení rodinný klub, tak takovou atmosféru v klubu určitě chceme držet i nadále. Myslím si, že tento pojem se zbytečně spojoval s fungováním vedení v sestupové sezóně, ale to je nesmysl. Toto označení je bráno hlavně směrem k mládežnické akademii, kde se dětem snažíme zpestřit ten nabitý fotbalový program. Život totiž není jen o fotbale a naši trenéři mládeže si to dobře uvědomují. Málokdo ví, že do profesionálního fotbalu se dostávají pouze 2% hráčů z celého světa. Ostatní se musí v životě dát jinou cestou a na to se při výchově našich mládežníků snažíme nezapomínat.

Nejlépe je toto nastavení a směřování naší mládeže vysvětlené v odkazu zde.
Příjemný zbytek víkendu. David Š.

Další stránky
12>>


Fotogalerie


Partneři klubu