• Preview k zápasu

• 16.09.2021

Zpátky na Julisce. K předehrávce kola k nám přijede Příbram

Přesně po třech týdnech je před námi další zápas na domácím hřišti. V předehrávce 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na Julisce utkáme s Příbrami. Zápas začíná v pátek v 16:30 a pokud se nedostanete na stadion osobně, můžete nám držet palce u přímého přenosu ČT Sport.

Příbram, ještě v loňském ročníku prvoligový celek, vyhlásila před startem sezony jasný cíl v podobě návratu mezi elitu. Ten se jim ale už po úvodu soutěže vzdaluje.

Středočeši jsou před pátečním zápasem v tabulce až čtrnáctí, tedy třetí od konce. Ze sedmi zápasů vyhráli jen jednou (v prvním kole 3:1 v Prostějově). Z posledních pěti duelů pak posbírali jen dva body za dvě remízy.

„Nehledě na soupeřovy výsledky očekávám další těžký zápas, ve druhé lize není jednoduchých utkání. Myslím si, že výsledky Příbrami neodpovídají jejich předvedené hře. Nesmíme také zapomenout na to, že spousta jejich hráčů má zkušenosti s první ligou,“ uvedl Bohuslav Pilný, náš hlavní trenér.

S elitní soutěží se Příbramští rozloučili po třech letech. Radikální změna kádru se ovšem nekonala, u týmu pokračuje slovenský trenér Jozef Valachovič i většina osy mužstva z loňska. Odešel ale například veterán Jan Rezek, jenž aktuálně působí v Teplicích.

Tři ze sedmi gólů, které Příbram vstřelila, vsítil záložník Stanislav Vávra – aktuálně nejlepší střelec týmu. Tři branky má na kontě také náš útočník Marek Fábry. Další čtyři naši hráči skórovali dvakrát (Buchvaldek, Faleye, Kozel, Peterka).

Dukla jde do utkání jako vedoucí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, na prvním místě máme aktuálně 16 bodů stejně jako druhé Brno. V minulém kole na  půdě Líšně jsme zaznamenali naši první porážku, doma jsme ale zatím stoprocentní (tři zápasy, tři výhry).

„Body z domácího prostředí jsou pro nás velice důležité. Před sezonou jsme si dali za cíl zlepšit naše výsledky právě doma, protože loni jsme na našem hřišti výsledkově i herně trápili,“ dodal Pilný.

S Příbramí jsme se naposledy utkali v srpnu loňského roku v generálce před startem sezony. Na hřišti soupeře jsme tehdy vyhráli 3:1 a budeme moc rádi, pokud další vítězství přidáme i tentokrát!

Přijďte nás osobně podpořit! Upozorňujeme, že všichni fanoušci musí splňovat některou z podmínek bezinfekčnosti:

• negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Vstupenky koupíte snadno online ZDE, nebo před utkáním na pokladnách stadionu.

Poslední zápasy obou týmů

SK Líšeň – FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 11. Silný, 29. Ševčík, 80. Kučera. ŽK: Stáňa, Pašek, Silný – Kozel, Piroch, Faleye, Souček. Rozhodčí: Macháč – Šimáček, Vyhnanovský. Střely na bránu: 11:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 9:4. Držení míče (v procentech): 49:51.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (42. Šebrle) – Buchvaldek (82. Kim), Peterka, Kozel (42. Kozma), Souček – Faleye (82. Pázler), Fábry (74. Adediran).

1.FK Příbram – FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 84. Ševčík. ŽK: Řezníček, Texl, Hladík, Čermák
Rozhodčí: Proske – Kotalík, Pečenka. Střely na bránu: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:8. Držení míče (v procentech): 49:51. Diváci: 850

Sestava Příbrami: Šiman – Sus, Vilotić, Halinský, Cmiljanović – Obdržal (57. Voltr), Petrák (83. Kvída), Vávra (69. Langhamer), Zorvan, Procházka (83. Vlček) – Dedič