• Ženy

• 19.07.2021

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

Fotbalistkám Dukly začal první týden přípravy, kde se poprvé sešel téměř celý tým. Hned o víkendu čeká hráčky první utkání proti prvoligovému soupeři.

Realizační tým přivítal ve Statenicích 16 aktivních hráček, které se zapojily do prvního tréninkového týdne. Ještě před startem měly hráčky úvodní meeting, kde se seznámily s nově začínající sezonou, mluvilo se o změnách v trenérském týmu, organizačním nastavení a sportovní cestě. "Hned na úvod jsme se sešli ve Statenicích, kde máme vytvořené skvělé podmínky pro trénink. Místní klub doplnil přenosné branky, rozšířil šatny, jsou tu pro nás k dispozici kdykoliv a vyjdou nám vstříc s čímkoliv. Zázemí pro přípravu tu máme skvělé," doplnil trenér Jakub Kowolowski.

V kádru hráček se událo několik změn, do 2. ligy odchází Míša Hašková, které tímto děkujeme za rok strávený v našem klubu. Naopak do kádru je několik příchodů, z dorosteneckého týmu přichází hned čtveřice hráček, které budou plnohodnotnými členkami A týmu. K týmu se nově připojila Terka Potůčková, která přichází z pražské Slavie. O dalších příchodech se aktuálně jedná. S týmem do přípravy nenastoupily Lucka Dudová, která lečí poranění trupu a dlouhodobě zraněné Marťa Pakostová s Andy Sovány. Na startu přípravy chyběla i Verča Dvorská, která se k týmu připojí tento týden.

Rozšířil se také realizační tým, k trenérům Jakubovi Kowolowskému a Martinovi Kuchařovi, přibyl nový trenér brankářů Lukáš Kocourek. U týmu nadále budou fyzioterapeutka Markéta Štufková a vedoucí týmu Jiří Toť. Ondřej Havlas zůstává v pozici manažera týmu a celého klubu. "Jsem rád, že se nám povedlo dotáhnout Lukáše, který by měl plnit roli trenéra brankařek týmů žen a dorostenek přímo v trénincích týmů a vedle brankářské akademie Dukly pomoci v posunu našim brankářkám," dodává Jakub Kowolowski.

První minuty na hřišti v nové sezoně probíhaly ve skvělém tempu, hráčky čeká náročný týden před prvním zápasem, do soustředění odehrají utkání se Slovanem Liberec a jedno modelové utkání v novém kondičním stylu trenérů. Celý trénink zakončily hráčky společnou hrou, do které se zapojil i trenér Martin Kuchař: "První trénink proběhl ve Statenicích ve velké kvalitě. Na děvčatech byla vidět velká chuť. Společně s realizačním týmem se těšíme, co nám tato sezóna přinese a doufám, že všechny hráčky budou zdravé, aby proběhlo vše dle naší vize."