• WU19

• 23.08.2019

WU18: Příprava zakončená společným víkendem v Ostravě

Pět týdnů přípravného období mají dorostenky za sebou, nyní je již čeká vstup do 2. ligy. V neděli od 12:45 nastoupí v Uhřiněvsi v malém pražském derby proti Bohemians 1905.

Dorostenky mají za sebou 5 týdnů tréninků a soustředění, které strávily na Julisce, potažmo v Chotýšanech. Tým o počtu 31 hráček se připravuje na sezónu 2019/2020 ve 2. lize dorostenek a v okresní soutěži starších žáků Praha-západ. "Po loňském sestupu jsme byli nuceni popřemýšlet nad tím, jak vytížit všechna děvčata v klubu, soutěž s kluky dávala jednoznačně největší smysl, rozhodli jsme se po tuto variantu, herní praxe a minutáž je pro všechny holky důležitá," odpověděl na téma soutěží Jakub Kowolowski.

V rámci přípravy sehrály hráčky několik přípravných zápasů na půdě soupeřů a soupeřek.

FK Dukla Praha vínová - FK Dukla Praha žlutá 7:1 (Dvořáková 4x, Bělohlávková 2x, Lišková - Vojáčková)
Minerva FF - FK Dukla Praha 2:6 (Kadlecová 2x, Lišková, Pergnerová, Fojtíková, Pekárková)
FK Dukla Praha - TJ Sokol Postupice U15 1:2 (Dvořáková)
FK Bohemia Světlá nad Sázavou - FK Dukla Praha 3:7 (Bačkovská 2x, Pařízková 2x, Ryndzak 2x, Sýkorová)
SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 1:2 (Lišková 2x)
FK Pardubice - FK Dukla Praha 4:3 (Lišková 2x, Pekárková)
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 1:6 (Pergnerová 3x, Lišková 2x, Holečková)
FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 2:2 (Bělohlávková, Ryndzak)

V několika utkáních ladily svou formu dorostenky, připsaly si 5 výher - 1 remíz - 2 prohry. Zejména přípravný miniturnaj s Olomouci a Pardubicemi ukázal, v jaké fázi se nacházíme a jak silný je tým. "Bylo to pro nás určité měření sil s týmy, které mají kvalitu delší dobu. Olomouc dvakrát vyhrála 2. ligu na Moravě a dvakrát se jim nepovedlo projít přes baráž, Pardubice mají dlouhodobě dobrou práci s mládeží a v týmu mají napříč kategoriemi několik reprezentantek. Obě utkání nám ukázaly, že letošní tým má velkou sílu, společně byly týmové a cítím, že se budeme napříč sezonou posouvat dále," zhodnotil zkušenost z miniturnaje Jakub Kowolowski.

Tento víkend cestovaly dorostenky do Ostravy, kde strávily s hráčkami Baníku společný víkend a odehrály spolu nedělní utkání. Tým tak zakončil remízou přípravu a předvedenou hrou v poslední utkání ukázal, že na takové cestě lze dále pokračovat i v 2. lize. O tom, jaké plány a cíle má tým dorostenek, jaká byla příprava, zakončil povídání Jakub Kowolowski: "V Ostravě se nám utkání v prvním poločase povedlo a věci z tréninku jsme byli schopni dostat do zápasu. Kombinačně jsme byli silní, vytvářeli jsme si přečíslení v mikrosituacích, utkání mělo náboj a cítím další posun dále. Celkově přípravu vnímám velmi pozitivně, kaňkou je lehké zranění kapitánky Fojtíkové a také dlouhodobé zranění Krůtové a Slováčkové z minulé sezony. Ale cítím, že se tu vytvořila dobrá parta a holky se zde cítí příjemně, což je prioritní pro mě. Sedlo si to a s holkami věřím v perfektní sezonu, jak jsme si ji nazvali. Je naším přáním se dostat zpět do 1. ligy, ale není to dogma. Budeme chtít pokaždé ze sebe dostat to nejlepší, o tom jsme přesvědčený. Na první zápas se těšíme, pak se nám vše rozjede do syta."