• WU13

• 14.04.2022

WU13: Shrnutí dosavadního průběhu jarní části sezóny

Po velmi dobré přípravě a drobné změně v realizačním týmu zahájily mladší žákyně jarní část sezóny.

Hned v prvním ligovém kole čekal bohužel ještě v termínu jarních prázdnin na mladší žákyně velmi těžký soupeř. Zajížděly na půdu Hradce Králové, který má letos velmi povedený ročník a v poslepované sestavě doplněné z velké části o hráčky z WU11 i přes velkou bojovnost Hradci podlehly vysoko 0:20. Od herního výkonu se ale rozhodně dalo odrazit a výsledek zdaleka neodpovídá dění na trávníku.

V rámci dalšího kola pak holky přivítaly doma na Julisce DFK Bohemians 1905. Bohužel stejně jako na podzim i tentokrát na nás Bohemka nastoupila s velkým důrazem a nakopávanými míči, se kterými se holky velmi obtížně praly. V 19. minutě napřáhla Lenka Gajzlerová z velké dálky a balón zaplaval krásně do růžku branky. Po nedůrazu u našeho vápna pak ale ještě v závěru první půle Bohemka srovnala a po poločase se již skóre neměnilo. “Zkomplikovali jsme si to sami. Holky sice bojovaly, ale přizpůsobili jsme se hře soupeře, který fotbalovostí zrovna neoplývá a podle toho také celý zápas vypadal. Odkrylo nám to nicméně nedostatky, například zbytečný respekt z vysokých míčů a také vázla kombinační hra. Na ně jsme se v dalších týdnech mohli zaměřit, nicméně zbytečná ztráta bodů.“ hodnotil zápas s DFK Bohemians 1905 hlavní trenér Tomáš Zábojník.

Další víkend naše holky přivítaly doma, tentokrát už na trávě ve Statenicích Spartu. Další velmi těžký soupeř se kterým bylo utkání na kvalitní úrovni. Holky po bojovném výkonu podlehly Spartě 0:11, nicméně ve hře už byly vidět věci z tréninků a za svůj výkon se rozhodně nemusely stydět. Navíc i proti Spartě měly gólové příležitosti, které mohly udělat výsledek zajímavější. “S herním výkonem jsme byli spokojení. Stále bojujeme s rozehrávkou od branky, po které jsme dostali zbytečně moc gólů. Holky ale odehrály dva velmi kvalitní poločasy. Soupeř byl sice nad naše síly, ale jednoznačná spokojenost s kombinační hrou na složitém terénu a bojovností holek.“ v krátkosti zhodnotil utkání znovu trenér Tomáš Zábojník.

V neděli 10.dubna pak mladší žákyně zavítaly na půdu Teplic, kde se také urodila první jarní výhra. Holky dokázaly Teplice zdolat vysoko 10:2. (Veselá 4, Cermanová 2, Gajzlerová 2, Abubakr a vlastní). “Byla jsem spokojená s kombinační hrou, holkám se dařilo držet balón a otáčet těžiště hry, nebály se jít s míčem a bojovaly. Navíc se v zápase ukázaly věci, na kterých jsme v tréninku s holkami pracovali. Ať už zpracování míče, rozehra od branky, nebo řešení autového vhazování. Určitě je ještě na čem pracovat, ale holky si zvedly sebevědomí a v pátek půjdou na Liberec lépe naladěné.“ zhodnotila utkání Tereza Žáková, asistentka trenéra.

Souhrn výsledků:
19.3. FK Hradec Králové - WU13 20:0
27.3. WU13 - DFK Bohemians 1905 1:1
2.4. WU13 - AC Sparta Praha 0:11
10.4. FK Teplice - WU13 2:10

V dalším kole se holky představí na půdě Liberce 15.4. od 13:30 na hřišti v Krásné Studánce.