• WU11

• 17.09.2017

WU11: Výhra v sobotním mistráku proti Libuši

Velkou radost nám holky udělaly v sobotním mistrovském utkání na Julisce. V utkání s týmem SK Libuš vybojovaly cenné vítězství a ukázaly, že fotbal hrát umí.

Za chladného rána jsme na Julisce postavili hned 4 hřiště přípravek. Dvě hřiště pro mladší hráčky kategorie wu9 a dvě pro starší přípravku. Hráčky wu11 si opět na hřištích rozdělili trenéři Honza a Tomáš a po pečlivé rozcvičce se dívky pustily do hry.

Na prvním hřišti chytala v brance Lucka a v poli měla Isabelu, Kačku, Lenku, Hanku, Ami a Natálku, pro kterou mělo utkání podobu zápasové premiéry. Hned po několika minutách bylo vidět, že se bude hrát vyrovnaná partie a že holky mají chuť zase dávat góly. První gól střelila Hanka Makovičová a Dukla se na chvíli ujala vedení. Kluky to však nepoložilo a skóre rychle otočili. První čtvrtina se hrála nahoru dolů a za Duklu se ještě do přestávky trefila Bela Minaříková.

Na druhém hřišti chytala Gabča Sobotková. Vystřídala tak Anežku, která tentokrát hrála v poli spolu s Verčou, Dančou, Adrianou a Naty. Na této polovině byla hra více v režii Dukly. Některé holky daly i více než 5 branek a soupeře s přehledem přehrály. Po půlce mistráku jsme vyměnili týmy na hřištích a pokračovali v pěkném představení se spoustou branek. Dukla nakonec zaslouženě vyhrála 34:19.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Tým se pomalu sehrává a je to vidět i na výsledcích tohoto týdne. Holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, teď bude potřeba zapracovat na spolupráci. Zlepšit pohyb bez míče a nahrávky. Je dobře, že se prosazuje stále hodně hráček a roste nám v týmu konkurence. Nicméně jsme na začátku sezóny a čeká nás ještě mnoho těžkých utkání. Děkuji soupeři za přátelský přístup k utkání a omlouvám se za zápis výsledku.“