• Zápas – muži

• 25.05.2020

Vítězný návrat do soutěže! Dukla porazila Jihlavu 2:1

Skvělý vstup do prvního i druhého poločasu znamená, že Dukla uhájila domácí prostředí a do tabulky si připisuje tři body.

V prvních minutách utkání hráči obou týmů ukázali, jak moc jim fotbal chyběl. Projevilo se to zejména na útočných snahách, kdy po odehraných sedmi minutách svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre 1:1. Střelecký účet otevřel po aktivním pressování Daniel Souček, který využil Preislerovu přihrávku. Hned vzápětí ale hosté rozehráli šikovně rohový kop, kdy hlavičkou Zoubele překonal domácí brankáře Radu. Vyrovnávací branka opařila mladíky z Dukly a na pár minut se tak Jihlava dostala do hry. Poté už znovu hrozili především domácí hráči, kteří aktivním napadáním prakticky znemožnili Jihlavě rozehrávku.

Dukla mohla jít do vedení po voleji Kozmy, střela ale proletěla vedle tyče. O chvíli později po závaru ve vápně střílel Tetour, ale ani jeho rána nenašla místo mezi tyčemi. Domácí střídačce zatrnulo ve 39. minutě, kdy se jihlavský hráč řítil do šance a Fišl jej nešetrně fauloval. Rozhodčí nechal hru plynout a jihlavští se tak dostali do velké šance, kdy Smejkal tváří v tváři Radovi neuspěl. Fišl si pak za zákrok vysloužil žlutou kartu.

Na další branku si tak diváci u televizního přenosu ČT Sport počkali až na úvod druhého dějství. Po nedorozumění hostujícího brankáře s obranou se k míči dostal Souček, který pohotovou přihrávku našel lépe postaveného Holíka - 2:1! A mohlo být ještě lépe, ovšem Holík v tutovce napálil pouze obránce Novotného. Jihlava mohla vyrovnat po střele Zoubeleho, Rada si s jeho dalekonosnou pumelenicí dokázal poradit. Domácí měli více ze hry. Hostující trenér Kučera se ale se stavem odmítal smířit a poslal do hry mimo jiné nejlepšího střelce soutěže Stanislava Klobásu. Právě on se šikovně proháčkoval v pokutovém území, na vyrovnání mu ale nezbyly síly. Byla to nakonec Dukla, která v závěru utkání tlačil soupeře hluboko na jeho polovině. V 86. minutě musela hostující obrana natřikrát likvidovat brankové příležitosti Fábryho, Holíka a Součka. V nastavené třetí minutě měli hostující poslední možnost vyrovnání při rohovém kopu. Před branku Filipa Rady se dokonce stáhl jeho oponent Luděk Vejmola. K zakončení se nedostal, naopak musel rychle spěchat zpátky do své branky, když se Dukla po rozehrání rohu rychle dostala do protiútoku. Místo brankových oslav ovšem přišlo ukončení utkání a s ním spojené oslavy zisku tří bodů.