• Klub

• 01.09.2021

Veteráni fotbalové Dukly Praha tleskali profesorce MUDr. Věře Adámkové, CSc.

ZDRAVOTNÍ PÉČE O SPORTOVCE - tak se jmenovala beseda přední české lékařky, profesorky MUDr. Věry Adámkové, CSc. se sportovci pražské Dukly, která se uskutečnila v podvečer 31. srpna v Klubovně Dukly Praha na stadionu na Julisce.

Kardioložka a epidemioložka Věra Adámková v prvé části besedy poutavě seznámila přítomné s tím, jaká zdravotní rizika hrozí sportovcům, pokud pravidelně neabsolvují preventivní lékařské prohlídky, nebo pokud podcení řádné doléčení třeba jen běžných virových onemocnění. Přítomné sportovce rovněž informovala o tom, jakou životosprávu by měli vést, aby předcházeli závažným onemocněním, která by mohla ohrozit jejich sportovní kariéru!

Ve druhé části besedy profesorka Adámková odpovídala na otázky, které přítomné aktivní sportovce a veterány zajímaly, a doporučila i sportovcům absolvovat očkování proti onemocnění covid 19.

Na závěr zajímavé besedy profesorka Adámková obdržela od vedení FK Dukla Praha krásnou kytici, vyfotografovala se se slavnými fotbalovými legendami Janem Fialou, Günterem Bittengelema Františkem Smolíkem (kteří jsou jejími pacienty v IKEM) a sklidila od přítomných velký potlesk.

Prof. MUDr. Věra Adámková,CSc. je přední česlá lékařka, kardioložka, přednosta pracoviště preventivní kardiologie pražského Institutu klinické a experimentální medicíny, od roku 2017 i poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za hnutí ANO 2011.

Předseda představenstva FK Dukly Praha Ing. Bohumil Paukner poděkoval Prof. MUDr. Věře Adámkové ,CSc. za její celoživotní lékařskou podporu i armádních sportovců.

Prof. MUDr. Věra Adámková,CSc. diskutuje s fotbalovou legendou Dukly Praha a československé fotbalové reprezentace Janem Fialou