• Preview k zápasu

• 23.09.2013

Ve středu změříme síly s Třincem

Na hráče našeho "A" týmu čeká dlouhé cestování. Ve středu od 16:30 se Dukla totiž utká v rámci 3.kola Poháru České pošty s domácím FK Fotbal Třinec.

Třinecký klub, který byl založen v roce 1921, patří mezi tradiční účastníky druhé nejvyšší soutěže (Fotbalová národní liga).Výjimkou byla sezona 2011/2012, kdy třinečtí sestoupili do třetí nejvyšší soutěže (MSFL), ale ve třetí lize se příliš neohřáli a hned po roce se do FNL vrátili.

V ročníku 2013/2014 je Třinec po devíti odehraných kolech na 12. příčce šestnáctičlenné druholigové tabulky. Červenobílí mají na svém kontě tři výhry, jednu remízu a pět proher. Skóre Třince je 9:12. Poslední utkání odehrál Třinec na půdě Zlína a prohrál 0:3.

Největšími oporami kádru trenéra Pavla Hajného, kterému dělá asistenta bývalý prvoligový hráč Martin Zbončák, jsou Petr Wojnar, Radek Gulajev, Marek Čelůstka, Petr Lisický či stálice v třineckém týmu Pavel Malíř. Všichni tito hráči odehráli většinu z druholigových utkání.

A jak se našemu středečnímu soupeři dařilo v dosavadní pohárových utkáních? Třinec v prvním kole rozdrtil Nový Jičín, když na jeho hřišti zvítězil 6:1. Ve druhém kole pak třinečtí zvítězili v regionálním derby na horké půdě Frýdku - Místku 2:1.

Utkání se odehraje ve středu od 16:30 na třineckém Stadionu Rudolfa Labaje. Více informací o tom, jak se na stadion dostat, se dozvíte zde.

Poslední utkání soupeře:
FC FASTAV Zlín - FK Fotbal Třinec 3:0 (2:0)
Branky: 4.Malý, 31. Železník, 46. Železník. Rozhodčí: Bílek – Kovařík, Vaňkát. ŽK: Malcharek – Motyčka, Čtvrtníček.
Zlín: Dostál – Malý, Kubica, Hubáček, Hájek – Salachna, Polách (63. Elšík), Bublák – Železník (72. Bartolomeu), Malcharek (80. Hruška), Holík.
Třinec: Bruk – Lisický, Čelůstka, Cigánek, Matoušek – Wojnar (70. Dostál), Motyčka (81.Hupka) – Malíř, Málek, Ceplák – Čtvrtníček (46.Gavlák).

Poslední vzájemné utkání (26.3.2011, druhá liga):
FK Fotbal Třinec - FK Dukla Praha 1:1 (0:0)
Branky: 50. Hanus – 73. Hanousek. ŽK: Oboya – Hanousek, Šmíd, Vorel. ČK: 73. Oboya (TRI). Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Pilný.Diváci: 1531
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Siegl - Malíř, Rehák, Hanus (86. Onuchukwu), Joukl – Mrázek (76. Minarčík), Oboya.
Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Mikula, Vrzal – Malý, Gedeon, Hanousek – Berger (53. Pázler), Chigou (69. Jirouš), Svatonský (88. Nečas).