• U19

• 04.12.2022

Ve druhém přípravném utkání mezibloku jsme zvítězili nad divizním Českým Brodem

Další zápas proti týmu dospělých jsme sehráli na umělé trávě v Satalicích. Zápas zkomplikovalo sněžení, ale i přes to se hrál oboustranně ofenzivní fotbal, ve kterém jsme svého soupeře přestříleli a zaslouženě vyhráli.

FK DUKLA Praha U19 - SK Český Brod muži   5 : 3 (3 : 2)

Sestava DUKLY:  Vácha – Kolský (46. Hendrych), Kocman, Bárta (46. Ungerman), Bartošek (70. Kolský) – Šelicha, Uher (65. Bárta), Laredo (46. Kožený) – Rek (Hübl), Bohatý (46. Jelínek), Magdi (46. Mikeš)

Branky DUKLY:  13. Šelicha, 32. Rek, 40. Magdi, 54. Jelínek, 75. Hübl

V úvodu jsme se rozjížděli pozvolna a naše hra postrádala dynamiku. Hned z první akce hostů jsme inkasovali, což byl pro nás budíček. Převzali jsme iniciativu vytvářeli si příležitosti, které jsme dokázali dotahovat do konce. Všechny naše tři branky v prvním poločasu padly z dorážek našich střel. Českobrodští však dokázali na naše branky reagovat. Do poločasu stačili snížit na 3:2 a chvilku po přestávce vyrovnaly tvrdou ranou z hranice velkého vápna na 3:3. I v dalším průběhu se nám však dařilo lépe kombinovat a na zhoršujícím se terénu, na kterém se postupně začala tvořit vrstva sněhu, jsme se mnohem lépe pohybovali. Důsledkem toho byly pěkné akce, z nichž dvě jsme zakončili gólově, když se prosadil v 54. Jelínek a po něm v 75. Hübl. Zápas jsme pak již kontrolovali a dotáhli do zaslouženého vítězství.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta: "V zápase jsme si vyzkoušeli varianty složení útočných trojic. V obou poločasech se to projevilo na produktivitě, když se všichni útočníci zapsali jako střelci, nebo asistenti. První tři branky navíc padly z dorážek, což mě velmi těší. Ukazuje to na naši důslednost, dohrávání situací a dobré pokrytí pokutového území v útočné fázi. Do defenzivy jsme naopak chtěli kombinovat vysoký presink s presinkem ve středním pásmu. To se nám také poměrně dařilo. Prostor ke zlepšení naopak vidím v rychlém přepínání a pokrývání vlastního pokutového území. V neposlední řadě jsme si otestovali hru ve dvou rozestaveních, kdy jsme v průběhu druhého poločasu přešli na hru se třemi stopery. Herní variabilita je jednou z věcí, kterou se chceme i nadále prezentovat a do které chceme zakomponovat nově příchozí hráče."