• Preview k zápasu

• 29.04.2011

Varnsdorf: celek, který obírá favority o body

P R A H A - Že je Varnsdorf nováčkem soutěže? Na tom nezáleží. Že je v tabulce dvanáctý? No, a co. Fotbalisté Slovanu dokázali na jaře obrat o body několik favoritů. V pátek se představí na Julisce ve 24. kole druhé ligy.

K postavení v tabulce pomohly Varnsdorfu poslední dva zápasy. V tom prvním zdolal Karvinou, ve druhém Znojmo. Oba duely skončily výsledkem 2:0. „Zaslouženě jsme vyhráli, byli jsme aktivnější a vyšlo nám i střídání. Znojmo nějakou stoprocentní šanci nemělo. Jsme rádi, že jsme zvládli dva domácí zápasy. Musíme ale jít dál, liga je stále hodně vyrovnaná a my zdaleka nemáme vyhráno,“ uvedl Aleš Křeček, trenér Slovanu.

Ačkoliv jsou fotbalisté Varnsdorfu nováčkem soutěže, na jaře ukázali, že do druhé ligy patří právem. O body obrali několik favoritů: Vysočinu Jihlava, Spartu B nebo Viktorii Žižkov. Přesto zůstávají namočení v boji o záchranu, na sestupové příčky mají teď náskok čtyř bodů.

„Samozřejmě je teď naším cílem záchrana a věřím, že je to v našich silách. Chceme také hrát kvalitní fotbal, abychom potěšili naše fanoušky. Je dobře pro nás i diváky, že nejsme v lize jen do počtu,“ řekl záložník Pavlo Rudnytskyy, který je v klubu na hostování z prvoligového Ústí nad Labem. Právě on byl jedním ze dvou střelců, jenž pomohli v minulém kole zdolat Znojmo.

V minulé sezoně obsadil Varnsdorf v České fotbalové lize „až“ šesté místo, přesto postoupil. Ve druhé nejvyšší soutěži se totiž uvolnilo místo po Bohemians Praha. A všechny celky, které se umístily v ČFL před Varnsdorfem, postup odmítly.

„Varnsdorf sice patří mezi druholigové nováčky, ale jak jsme se přesvědčili, jeho mužstvo má svou tvář. Jednoduché to nebude. Musíme se psychicky poučit z minulého utkání, rozebrat si ho a jít do zápasu s čistou hlavou. Věřím, že doma jsme silní, hrajeme na vítězství. Nejinak tomu bude i proti Varnsdorfu,“ řekl Luboš Kozel, trenér Dukly.

Utkání začíná v 18 hodin. Přímý přenos můžete sledovat zde.

Poslední utkání našeho soupeře

SK Slovan Varnsdorf – 1.SC Znojmo 2:0 (1:0)
Branky: 27. Rudnickij, 78. Čemba. Rozhodčí: Makovička - Koval, Vnuk. ŽK: Kotiš, Jordák, Porcal, Ježdík, Hozda - Hříbek, Hnaníček, Kazár, Podzemský. Diváci: 1100.

Varnsdorf: Porcal - Kotiš, Pimpara, Stehlík, Breite (60. Čemba) - Jordák (68. Mach), Jakobovský, Hozda, Chod (83. Matějov) - Ježdík, Rudnickij. Trenér: Křeček.

Poslední vzájemné střetnutí

SK Slovan Varnsdorf – FK Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Makovička - Štěrba, Pilný. ŽK: Kotiš, Jordák - Hašek, Vrána. Diváků: 1 016.

Varnsdorf: Porcal - Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda - Kotiš, Kulhánek (80. Rudnickij), Jordák, J. Procházka - Jakobovský, Chod (75. Čemba). Trenér: Křeček.
FK Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý (90.+1 Laczkovich) - Svatonský (65. Přeučil), Chigou (88. Kučera), Vrána. Trenér: Kozel.