• Preview k zápasu

• 10.05.2019

V sobotu vyrazíme do Opavy

Druhý zápas nadstavby ve skupině o záchranu zavede Duklu do daleké Opavy. Na hřišti Slezanů se bude hrát v sobotu od 15 hodin. V této sezoně Dukla Opavu jednou porazila a jednou s ní prohrála, jak se vzájemné skóre změní po sobotě?

Opava je letošním nováčkem ligy, do nejvyšší soutěže je v minulé sezoně dovedl současný trenér Dukly Roman Skuhravý. Po 30. kole FORTUNA:LIGY skončila Opava na 13. místě, které jí přidělilo skupinu o záchranu. Po první duelu nadstavby se díky vítězství 1:0 nad sousední Karvinou vyhoupla na druhé místo skupiny a má 36 bodů. Zápas s Karvinou rozsekl veterán Pavel Zavadil, který se trefil v nastavení z penalty. „Pro nás to jsou důležité tři body a myslím si, že za aktivitu a snahu jsme si to zasloužili. Kdybychom v první půli proměnili nějakou šanci, nemuseli jsme mít nervy do posledních minut. Hráči zaslouží pochvalu, že to nevzdali. Doufám, že nám výhra psychicky pomůže. Takhle se musíme rvát o ligu,” řekl po zápase trenér Opavy Ivan Kopecký.

Dukla v prvním nadstavbovém utkání dostala šanci přiblížit se unikající Karviné, která je na předposledním místě, s Bohemians ale pouze remizovala 1:1 a náskok tak stáhla jen o jeden bod, nyní je Karviná o 8 bodů před námi. V dlouho bezbrankovém zápase s klokany Dukla od 69. minuty vedla střelou Daniela Tetoura, soupeři se bohužel v 83. minutě povedlo vyrovnat a naději na tříbodový zisk nám zhatit. "V zápase s Bohemkou kluci dřeli tak, jak se má. Hlavně kvůli nim mě mrzelo, že jsme nebyli odměněni třemi body. Ale i remíza nám dala určitou naději, o kterou budeme dál bojovat. V březnu jsme v Opavě nehráli špatné utkání, ale pak jsme se nechali hloupě vyloučit. Věřím, že tentokrát tam můžeme uspět, pokud podáme stoprocentně koncentrovaný výkon,“ řekl Roman Skuhravý k blížícímu se zápasu.

V této sezoně jsme se s Opavou utkali standardně dvakrát, ve 12. kole jsme na Julisce zvítězili 1:0 gólem Jána Ďurici, ve 26. kole jsme naopak v Opavě prohráli 0:2, za soupeře se trefili Tomáš Smola a Bronislav Stáňa. Žádné další vzájemné zápasy jsme v novodobé ligové historii neodehráli.

Sobotní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec s asistenty Jaroslavem Kubů a Davidem Hockem, čtvrtým rozhodčím bude Jakub Vojkovský. Jako delegáti dorazí Ladislav Dofek a Jan Šotek.

Poslední utkání Opavy

SFC Opava - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 90+2. Zavadil (pen.)

SFC Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil, Jan Řezníček (65. Manzia) – Jurečka (71. Juřena), Jursa, Zapalač (84. Bernadina) – Smola.

MFK Karviná: Berkovec – Krivák, Čolić, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský (83. Faško) – Ba Loua, Lingr (67. Bukata), Guba – Wágner (C).

Poslední utkání Dukly

FK Dukla Praha - Bohemians 1905 1:1 (0:0)

Branky: 69. Tetour – 83. Hůlka.

FK Dukla Praha: Rada – Douděra, Miloševič (C) (90+1. Djuranovič), Ostojič, Bezpalec – Holík (76. Podaný), Marek Hanousek, González (64. Hadaščok), Tetour – Holenda, D. Souček.

Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C) (74. Vaníček), Vacek, Bartek (41. Vondra) – Reiter, Puškáč (57. Hilál), Záviška.