• Preview k zápasu

• 30.10.2018

V sobotu se utkáme s Jabloncem, který má výbornou formu

V rámci 14. kola se utkáme s týmem FK Jablonec, nad kterým jsme vyhráli naposledy v sezoně 2016/2017, kdy jsme na Julisce jablonecké zdolali 1:0. V loňské sezoně skončil podzimní zápas remízou 2:2, druhé utkání už ale Dukla nezvládla a prohrála 0:1. Jak to bude vypadat tentokrát? Zápas začne v 17 hodin.

Jabloneckým se v letošní sezoně daří, dokázali porazit favorizovanou Slavii nebo úřadující mistry z Plzně. Prohru zaznamenali naposledy 16. 9. v 8. kole s Mladou Boleslaví, tedy před měsícem a půl, tehdy prohráli na domácí půdě 0:3. Hned v dalším kole ale dokázali vyhrát s Plzní 3:0 po dvou gólech Trávníka a jedné trefě Chramosty. Z posledních 5 kol jablonečtí 4x zvítězili a 1x remizovali, konkrétně ve 13. kole v severském derby se Slovanem Liberec, v němž nepadl jediný gól. Jablonec je nyní na 6. místě s 23 body, na pátý Zlín ztrácí bod a na čtvrtou Spartu body tři. Tým vede zkušený kouč Petr Rada, pod nímž se Jablonec pyšní vysokou produktivitou a sebevědomou hrou.

Nejproduktivnějším hráčem Jablonce je Michal Trávník, který si po 13 kolech připsal 6 gólů a stejný počet asistencí. V celkovém bodování FORTUNA:LIGY se tak řadí na druhé místo hned za Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi. Ve 12. kole proti Příbrami, kterou Jablonec převálcoval drtivě 6:0, se mu podařilo nastřílet hattrick. V již zmíněném utkání s Plzní vstřelil dva góly a na třetí nahrával, těmito statistikami tak může být nejnebezpečnějším hráčem pro Filipa Radu a pro naši obranu. Dalšími gólovými hráči Jablonce jsou Jan Chramosta (4+3), Lukáš Masopust (3+4), Jakub Považanec (3+2) a Martin Doležal (4+1). Celkově nastřílel tým Jablonce už 24 gólů, což ho řadí v této statistice na třetí místo.

Velkou posilou před startem ročníku měl být pro Jablonec lotyšský útočník Davis Ikaunieks, který byl v loňské sezoně vyhlášen nejlepším cizincem první ligy. V letošní sezoně však zatím odehrál pouze 261 minut. Do týmu v létě přišlo celkem 6 hráčů. Tomáš Holeš z Hradce Králové, Tomáš Břečka ze Slovácka, Miloš Kratochvíl z Viktorie Plzeň, David Hovorka ze Sparty Praha a Rafael Acosta, který přestoupil z mexického Tiburones Rojos de Veracruz. O něco později se do týmu přidal ještě ukrajinský obránce Eduard Sobol z Doněcku, který hostoval v minulém ročníku ve Slavii Praha.

Jablonec minulý týden bodoval i na mezinárodní scéně. Ve 3. kole základní skupiny Evropské ligy remizoval 1:1 s kazašským celkem FC Astana, gól vstřelil Považanec. Dříve remizoval 2:2 s ukrajinským Dynamem Kyjev a podlehl 1:2 francouzskému Stade Renes FC.

Dukla se po mizerném začátku soutěže odlepila z úplného dna tabulky, rozjezd nám ale zastavila tradičně silná Slavia Praha, které jsme v pondělí podlehli v Edenu 1:4. „Dneska je hodnocení celkem jednoduché. Zaslouženě jsme prohráli, za 90 minut jsme nenašli zbraň, abychom to soupeři ztížili, a kvůli množství ztrát v celém zápase jsme pomáhali Slavii do situací, ve kterých se cítí silná. Nedokázali jsme jí konkurovat. Zápas byl pro mne důležitý v tom, že jsme ho mohli hrát a že se mi někteří hráči ukázali ve světle, ve kterém jsem je v minulých zápasech neviděl. Úroveň a vyspělost kádrů je zcela rozlišná, Slavia dnes zaslouženě vyhrála a my jsme jí to udělali lehké,“ řekl po zápase Roman Skuhravý. Všichni ale věříme, že nás prohra nesrazí a že dnes navážeme na dobré výsledky z předchozích utkání.

Vstupenky už můžete nakupovat přes SMSticket. Přejeme všem fanouškům a návštěvníkům příjemnou zábavu. Dukla, do toho!