• Preview k zápasu

• 29.08.2019

V sobotu přivítáme trápící se Vlašim

Vlašim se po dobrém vstupu do sezóny trápí. V posledních 4 zápasech nevybojovala ani bod. Dukla se naopak pohybuje v horní části tabulky!

FC Sellier & Bellot Vlašim v loňské sezóně skončila na 12. místě, 3 příčky od sestupu. Letos se Vlašim trápí, a přitom jejich vstup do sezóny vůbec nebyl špatný. Hned v prvním kole vybojovali cennou remízu 2:2 se Zbrojovkou Brno. Ve druhém kole porazili Varnsdorf 2:0. To jsou ovšem jediné body, které Vlašim letos získala.

Poté následovala série čtyř ligových porážek. S nováčkem z Líšně, kterému se letos daří, prohráli 2:1. Mnohem více však možná mrzí prohra 1:2 s aktuálně posledním Sokolovem. „Bylo to důležité utkání jak pro nás, tak i pro domácí. My jsme měli začátek sezóny dobrý, teď jsme ale měli dvě utkání bez výhry. Jeli jsme sem trochu pod tlakem. Vstupy do zápasů máme pořád hrozné v každém zápase. Darovali jsme Sokolovu dvě branky. Zkušení hráči udělali chyby,“ komentoval prohru se Sokolovem trenér Michal Mašek.

V posledním zápase podlehli týmu z Ústí nad Labem 0:1. „Nedělní zápas byl podobný těm předchozím, které jsme odehráli. Soupeř nás nikterak výrazně nepřehrával, ale my jsme opět ukázali žalostné zakončení a pak uděláme chybu, kterou dokáže soupeř potrestat. To je to, co nás sráží dolů a možná i pod tím tlakem, který už na nás je, nedokážeme být klidní v zakončování. Trápí nás zranění ofenzivních hráčů Jakubova a nově také Jelínka. S vedením klubu na základě všech okolností ještě řešíme možné posílení týmu,“ uvedl po zápase trenér Vlašimi.

V průběhu sezóny už do kádru posila přišla. Před zápasem se Sokolovem přišel z Plzně na hostování mladý záložník Petr Průcha. Ten v dresu Vlašimi odehrál jak utkání se Sokolovem, tak utkání s Ústím nad Labem.

Vlašim je tedy průběžně na 14. místě před předposledními Vítkovicemi a posledním Sokolovem. Všechny tři týmy mají na kontě shodně 4 body.

Dukla se zatím pere o nejvyšší příčky tabulky. Vstup do sezóny po prohře s Třincem sice nebyl nejlepší, pak už ale svěřenci trenéra Skuhravého začali sbírat body. Před 7. kolem tak ztrácí pouze dva body na vedoucí Pardubice a bod na druhou Jihlavu. Střelecky se navíc daří Gonzálezovi a Holíkovi. Oba mají na kontě tři ligové góly.

V posledním utkání Dukla porazila Vyšehrad 3:1. „Jsme rádi, že jsme zvládli výsledkově zápas s Vyšehradem, moc týmu zde vyhrávat nebude. Zajímá nás posun v naší hře a i v tomto utkání jsme se nevyvarovali výpadku ať v proměňování šanci, tak především v dobrém nastavení hřiště a herní odvaze. Škoda, že jsme nevyužili dvoubrankového vedení a nechali jsme soupeře nadechnout. Po vystřídání jsme znovu ovládli hru a zaslouženě vyhráli proti bojovnému soupeři. Těšíme se na každý zápas ať v lize, nebo poháru a v každém chceme ukázat to nejlepší, co v nás je,“ dodal po zápase trenér Skuhravý.

Dukla do toho!