• Články dorost

• 30.11.2022

U19: Výhra v prvním utkání přípravného mezibloku na hřišti přeborového Tempa

Zápas proti čtvrtému týmu Pražského přeboru se výsledkově přeléval, o našem vítězství jsme nakonec rozhodli v samém závěru utkání.

FC Tempo Praha muži  - FK DUKLA Praha U19   3 : 4 (2 : 3)

Branky: 20., 23., 44. - 9. Mikeš, 12. Ungenram - neproměněný PK, 36. Hübl, 61. Magdi, 89. Ungerman

Sestava DUKLY: Rychlík - Hendrych (46. Kolský), Ungerman, Bárta (46. Kocman), Škoch (46. Valentík) - Laredo (46. Magdi), Kožený, Kulhavý (25. Šelicha (70. Hendrych)) - Hübl (46. Gruntorád), Mikeš (46. Bohatý), Uher

Jedním s cílů zimního přípravného období je konfrontace našich hráčů s týmy dospělých. Jako první jsme vybrali muže Tempa, kteří hrají na špici tabulky pražského přeboru. Do urkání jsme vstoupili skvěle a po spolupráci Hübla s Mikešem jsme už v 9. minutě vedli 0:1. Do dvoubrankového vedení nás mohl poslat Ungerman, penaltu po faulu na Uhera však neproměnil. Toho jsme mohli litovat, protože v rozmezí třech minut domácí dvěma brankami průběh zápasu otočili. Hynek Hübl, pro kterého to byl po operaci kolene a téměř půlroční pauze první zápas v 36. vyrovnal na 2:2. I přes to vyzněl první poločas lépe pro domácí, kteří svou třetí branku vstřelili ve 44. Do druhého poločasu jsme udělali několik plánovaných změn. Ty se projevily na průběhu utkání pozitivně, když Magdi v 61. srovnal na 3:3. V závěru utkání jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí. Tu poslední proměnil pohotovou střelou z hranice pokutového území kapitán Ungerman a odčinil tak neproměněný pokutový kop z úvodu utkání.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:  "Ofenzivně hraný zápas byl pro nás dobrou prověrkou. V útočné fázi jsme hráli velmi dobře a byli jsme produktivní, což nás těší. V defenzivě jsme však několikrát zaváhali, čehož dokázali domácí vždy využít. V utkání nastoupila i dvojice nových hráčů, kteří jsou u nás na zkoušce. Jak stoper Štěpán Bárta, tak útočník Adam Gruntorád odehráli velmi dobrý zápas. Největším pozitivem však byl návrat Hynka Hübla, který se vrátil po zraní kolene způsobeném v červnovém barážovém utkání proti Bohemians. Podal velmi dobrý výkon a k našemu vítězství přispěl brankou a asistencí. Věříme, že se mu budou zranění již vyhýbat a pomůže zvýšit naši produktivitu v jarní části soutěže."