• Preview k zápasu

• 06.08.2019

V pátek se Dukla utká s účastníkem baráže

V pátek večer zavítá dukelský A tým na hřiště Jihlavy. Jihlava se v loňské sezóně probojovala až do baráže. Letos se po prvních třech kolech usadila v čele tabulky.

Vysočina Jihlava loni zažila velice dobrou sezónu. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE získala celkem 58 bodů a obsadila druhé místo. Ještě předloni by se tak jihlavští mohli těšit z postupu do nejvyšší české soutěže, ale díky změně systému celé FORTUNA:LIGY je čekala baráž. V boji o první ligu narazili na Karvinou. První zápas Jihlava na Karviné prohrála 2:1 a doma uhrála pouze remízu 1:1. Postup se tedy nekonal a jihlavští i nadále pokračují ve druhé lize.

Mezi výrazné osobnosti jihlavského kádru patří 33letý útočník Lukáš Zoubele, který v minulé sezóně F:NL nastřílel 12 gólů a spolu s Magerou z Brna obsadili druhé místo v tabulce střelců. Zdatně mu také konkuroval jeho mladší kolega Stanislav Klobása, který v loňském ročníku vsítil 8 branek. Klobása si, na rozdíl od Zoubeleho, svou střeleckou fazónu přenesl i do letošní sezóny. Po prvních třech zápasech má na kontě už 3 góly.

Stejně tak jako i další favorité, ani Jihlava nevstoupila do nové sezóny úplně podle svých představ. V úvodním zápase vybojovala v Ústí nad Labem po bezbrankové remíze pouze bod. „Myslím si, že jsme si za naši aktivitu zasloužili i vyhrát. Ve druhém poločase jsme domácí mačkali a byli jsme silnější na míči. Asi jsme si v této fázi nevytvořili žádnou vyloženou příležitost, ale měli jsme tam zajímavé střely či situace v podání Klobásy, Zoubeleho, Javůrka nebo Novotného. Z Ústí nad Labem bod určitě bereme, venku se počítá,“ uvedl k úvodnímu zápasu trenér Radim Kučera.

Další dva zápasy už Jihlava zvládla. Doma porazila Vítkovice 3:0, když se dvakrát trefil Klobása a třetí branku přidal Tijani. Ve druhém zápase se do hry dostala i nová posila Jakub Rezek z prvoligového Slovácka. V zápase se mu zadařilo a asistoval při prvním gólu Vysočiny. „Jakubův příchod jsme se snažili držet v utajení. Dokonce jsme uvažovali o jeho nasazení od začátku. Nakonec jsme si ho nechali jako žolíka, protože jsem věděl, že jeho příchod bude představovat oživení naší hry,“ komentoval Rezkovo nasazení Kučera.

Ve třetím zápase si náš soupeř poradil s Třincem, který hrál většinu druhého poločasu v oslabení. Vaculík pak neproměnil penaltu, a tak jediný gól utkání vstřelil Stanislav Klobása a Jihlava vyhrála 1:0. Jihlava je tedy před 4. kolem F:NL v čele tabulky s celkovým ziskem 7 bodů. Letos se navíc blýská skvělou obranou v čele s brankářem Vejmolou, který v letošní sezóně ještě neinkasoval.

Dukla se po výhře nad Viktorií Žižkov vyhoupla na 3. místo tabulky. Na vedoucí Jihlavu i druhé Pardubice ztrácí pouze jeden bod. Roman Skuhravý věří, že nadcházející utkání na Vysočině je jedno z těch utkání, které mu ukáže, jak je tým připravený. „Já jsem stoprocentně přesvědčený, že nám se hraje v téhle chvíli lépe ve venkovních utkáních, protože tam ti hráči nejsou pod takovým tlakem,“ dodal trenér Skuhravý.